XXIII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XXIII Niedziela Zwykła – 8 IX 2019 r.

1. Wczoraj obchodziliśmy Odpust Parafialny. Wiele osób skorzystało ze spowiedzi i przyjęło Komunię św. Bardzo dziękujemy za przygotowane tej uroczystości: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, klerykowi Damianowi, pani Organistce, Chórowi Parafialnemu, Strażakom z Mokrego, pani Basi za piękne dekoracje kwiatowe, Radzie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich z naszej Parafii.

2. Wielkie ,,Bóg zapłać” Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego za zbieranie ofiar na prace remontowo przy Katedrze i wszystkim, którzy przygotowali upominki i ciasto. Również serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ten cel.

3. W dzisiejszą niedzielę, z okazji wczorajszego odpustu, podczas Mszy św. o 18.00 śpiewy będzie prowadził Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po Eucharystii będzie koncert chóru.

4. W związku z inicjatywą modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM, która będzie miała miejsce w Święto Podwyższenia Świętego Krzyża (14 września), w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego będzie modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Komisja Muzyki Kościelnej działająca przy kurii informuje o możliwości podjęcia nauki w pięcioletniej Diecezjalnej Szkole Muzyki Kościelnej. Wspólnota W JEGO RĘKU zaprasza na kurs dla małżonków: ,,7 randek”. Szczegóły na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.

6. Dzisiaj odpust w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej, a w Sanktuarium w Krasnobrodzie – Diecezjalne Święto Plonów. W następną niedzielę odpust w Parafii Krzyża Świętego. Sumy odpustowe o 12.00.

7. Zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych do zapisywania się do służby liturgicznej ołtarza. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii. Zbiórki będą w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce. Zachęcamy do służby liturgicznej wszystkich chłopców z naszej Parafii, ale też i innych parafii, którzy uczęszczają z rodzicami do Katedry.

8. W następną niedzielę – zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Zamość.

9. Trwają zapisy do bierzmowania w naszej Parafii uczniów klas VIII SP. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii i złożyć do 22 września. Zaczynamy też wkrótce przygotowania do pierwszej Komunii św. uczniów klas III SP.

10. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej, pierwsza próba po wakacjach będzie w sobotę (14 września) o 8.45.

11. Dzisiaj o 16.00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sali legionowej.

12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

13. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: + Stanisława Cios-Dawis z ul. Orzeszkowej