XXVIII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii. Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i kwestującym.

2. W październiku w naszej Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.15. Dzisiaj po każdej Mszy św. (oprócz 10.30 i 12.00) w Katedrze krótkie spotkanie z członkami Legionu Maryi, po Mszy św. o godz.: 10.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania, a po Mszy św. o 12.00 Koło Przewodników Terenowych PTTK O/Zamość im. Róży i Jana Zamoyskich organizuje zwiedzanie naszej Katedry.

3. W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 są w sali konferencyjnej spotkanie oazy dzieci i młodzieży. We wtorek (15 października) będzie ognisko dla oazy przy szkole w Mokrem. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej – próby w soboty o 8.45; a chłopców do grupy ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 9.00 – dla grupy starszej i 9.45 – dla młodszej.

4. Duszpasterstwo rodzin zaprasza wszystkie rodziny, które utraciły dziecko (przed lub po urodzeniu) na modlitwę różańcową oraz Mszę św. we wtorek (15 października) na godz. 17.15 do kościoła MB Królowej Polski w Zamościu. Po Mszy św. spotkanie z osobami, które podzielą się świadectwem o przeżyciu śmierci swojego dziecka.

5. W następną niedzielę po Mszy św. o 12.00 będzie w Katedrze koncert organowy w wykonaniu naszej pani organistki, a o godz. 18.00 śpiewy podczas Eucharystii będzie prowadził zespół Razem za Jezusem, po Mszy św. modlitwa uwielbienia.

6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy poniedziałek na godz. 18.45. Dzisiaj o godz.: 16.00 – spotkanie Straży Honorowej NSPJ, a w środę (16 października) o godz. 16.30 – zebranie Akcji Katolickiej, którego początek będzie tym razem przy dzwonnicy. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach nowe osoby.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę (27 października) na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu będą odnawiały swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii (lub ich bliskich) to kancelarii lub zakrystii do 20 października – zgłoszone małżeństwa otrzymają specjalny list gratulacyjny od Pasterza Diecezji.

8. Na ołtarzach w kaplicach bocznych wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych szczególnej modlitwie Kościoła. Bardzo prosimy o czytelne wypełniane kartek. Natomiast na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. W ten sposób osoby składające wypominki mogą uczestniczyć w modlitwie różańcowej za bliskich zmarłych w wybranym dniu. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.

9. Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory parlamentarne. Przypominamy, że udział w wyborach to wypełnienie obowiązku wobec Ojczyzny.

10. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim – cena 5 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość – cena 6 zł.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Stefan Marian Pintal, Hubale