XXIX Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XXIX Niedziela Zwykła – 20 X 2019 r.

1. Nabożeństwa różańcowe w naszej Katedrze codziennie o godz.: 17.15. Serdecznie zapraszamy.

2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę na prace remontowe w Parafii. Zebrano: 7483,23 zł. W ostatnim czasie złożono na ten cel ofiary: 40 zł, 2x50zł, 2x100zł, 2x200zł, 300zł, 500zł, 800zł, 1100zł oraz 150zł od KŻR nr 20. W ubiegłym tygodniu zebrano do puszek na stypendia dla ubogiej młodzieży wypłacane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiary: 3301,25zł. W dzisiejszą niedzielę taca na misje, po każdej Mszy św. można też złożyć ofiary do puszek dla misyjnego zgromadzenia Ojców Werbistów. Nasi Goście będą zbierać te ofiary przy wyjściach z Katedry. Wielkie Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

3. Zbliża się miesiąc listopad z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na ołtarzach w kaplicach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych polecanych szczególnej modlitwie Kościoła. Natomiast na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.

4. We wtorek (22 października) o godzinie 17.20 w Parafii Świętej Bożej Opatrzności będzie nabożeństwo ku czci św. Rity. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

5. W środę (23 października) przypada 30 rocznica istnienia Legionu Maryi w naszej Parafii. z tej racji zapraszamy wszystkich legionistów czynnych, wspierających oraz sympatyków Legionu Maryi na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00. po Eucharystii będzie spotkanie dla osób, które chciałyby wstąpić do Legionu Maryi.

6. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 12.00 będzie w Katedrze koncert w wykonaniu naszej pani organistki Ewa Maziarz (organy, śpiew) oraz pana Bartosza Senczaka (skrzypce), a o godz. 18.00 śpiewy podczas Eucharystii będzie prowadził zespół Razem za Jezusem, po Mszy św. modlitwa uwielbienia. Natomiast w następną niedzielę po Mszy św. o 18.00 będzie koncert organowy: Jakub Kamiński (organy); Tomasz Bębenek (organy); Henryk Gil (flet).

7. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć za drobną ofiarę ciastko przygotowane przez harcerki, a po Mszy św. o 10.30 będzie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. oraz spotkanie z ich rodzicami.

8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim – cena 5 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość – cena 6 zł.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Władysław Szloser, ul. Redutowa