I Niedziela Adwentu 2019

O G Ł O S Z E N I A
I Niedziela Adwentu – 1 XII 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą w dniach od 12 do 14 grudnia.

2. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w Parafii. Przy wejściach do Katedry będą rozprowadzane przez młodzież świece CARITAS oraz Kalendarze Katolickiego Radia Zamość (w cenie 6 zł).

3. Za tydzień (8 grudnia) będziemy obchodzić uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami w sali obok kancelarii.

4. W okresie Adwentu zapraszamy do Katedry na Roraty w środy i soboty na godz. 6.30. Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Żeby zachęcić dzieci do udziału w Roratach, został zorganizowany konkurs adwentowy. Za zbieranie naklejek na specjalne karty, prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania oraz udział w Roratach dzieci otrzymają nagrody na zakończenie Adwentu. Prosimy rodziców o przygotowanie lampionów dla dzieci i pomoc w udziale w Roratach.

5. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone według porządku:
poniedziałek
2 XII od 15.00 ul. Kamienna 10, 12, 14, 15 i 16; ul. Oboźna 9; ul. Peowiaków 2 i 6; ul. Szczebrzeska i ul. Millera – od Katedry (od 14.00); Hubale i Mokre (od 8.00)
wtorek
3 XII od 15.00 ul. Oboźna 13; ul. Orzeszkowej 22; ul. Redutowa 2; ul. Sadowa 4 (od 14.30); Mokre (od 8.00)
środa
4 XII od 15.00 ul. Ciepła 4; ul. Kamienna 13; ul. Kilińskiego 29; ul. Zaremby; ul. Przemysłowa; Reutowa (prywatne); Piłsudskiego 19a, 20 i 22; ul. Redutowa 4;
czwartek
5 XII od 15.00 ul. Kilińskiego 3a, 21, 31 i 42; domy prywatne przy ul. Orzeszkowej i Oboźnej
piątek
6 XII od 15.00 ul. Ciepła 6; domy prywatne przy ul. Świerkowej od godz.: 10.00
sobota
7 XII od 15.00 ul. Kamienna 11, ul. Kilińskiego 7 i 9; ul. Klonowa, ul. Błonie, ul. Myśliwska, ul. Łanowa, ul. Jaworowa, Kolonia Mokre (od godz.: 9.00)
Przypominamy, że opłatki roznoszą tylko pan Kościelny oraz członkowie ruchów, stowarzyszeń i rady duszpastersko-ekonomicznej z pisemnym upoważnieniem Proboszcza Parafii. Chociaż dzisiaj opłatek można nabyć w wielu miejscach, serdecznie zachęcamy, aby przyjąć poświęcony opłatek z Parafii; jest to znak przynależności do naszej wspólnoty. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w Parafii.

6. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania – bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę;
I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17.30 (jak codziennie) – różaniec.
I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny i Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której procesja różańcowa wewnątrz Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

7. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".