II Niedziela Adwentu 2019

O G Ł O S Z E N I A
II Niedziela Adwentu (Uroczystość NPNMP)– 8 XII 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę na prace remontowe w Parafii. Dzisiaj przy wejściach do Katedry są rozprowadzane przez młodzież świece Caritas oraz Kalendarze Katolickiego Radia Zamość (cena 6 zł).
2. W okresie Adwentu zapraszamy do Katedry na Roraty. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek – o 18.00, w środę – o 6.30, a w czwartek, piątek i sobotę – o 16.00.


3. Dziś zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary składamy Bóg zapłać!
4. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które będziemy przeżywać wspólnie z Parafią Ojców Franciszkanów. Odbędą się one od 12 do 14 grudnia (czwartek – sobota). Msze św. o godzinach: 7.00, 10.30, 12.00, 16.00 (dla dzieci i młodzieży) i 18.00. W Mokrem podczas rekolekcji będzie codziennie Msza św. o 9.00.
W sobotę będzie spowiedź rekolekcyjna, która będzie się rozpoczynać pół godziny przed każdą Mszą św., z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00 – spowiedź po nauce rekolekcyjnej.
Prosimy bardzo, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Adwentu, lecz korzystać z posługi zaproszonych księży spowiedników. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Michał Maciołek – kanclerz kurii diecezjalnej naszej Diecezji. Program rekolekcji podany jest na drzwiach wejściowych do kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i rekolekcji.
5. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone według porządku:
Poniedziałek 9 XII ul. Kilińskiego 13 i 19; ul. Oboźna 7 i 19, ul. Orzeszkowej 11, ul. Peowiaków 4 i 16, ul. Piłsudskiego15 i 15a
wtorek 10 XII ul. Orzeszkowej 13, 15 i 17; ul. Peowiaków 40a, 42, 46 i 48; ul. Piłsudskiego 10
środa11 XII ul. Peowiaków 54, ul. Piłsudskiego 13
czwartek12 XII ul. Piłsudskiego 14
piątek13 XII ul. Piłsudskiego 19
Sobota 15 XII ul. Królowej Jadwigi, Podgroble, Podleśna, Zgody; od 10.00 - Sadowisko, Związkowa
Przypominamy, że opłatki roznoszą tylko pan Kościelny oraz osoby z pisemnym upoważnieniem Proboszcza Parafii. Chociaż dzisiaj opłatek można nabyć w wielu miejscach, serdecznie zachęcamy, aby przyjąć poświęcony opłatek z Parafii; jest to znak przynależności do naszej wspólnoty. Jeśli ktoś nie odebrał opłatków w domu, może to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków są przeznaczone na prace remontowe w Parafii.
6. W Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) o godzinie 9.00 rano będzie w Katedrze sprawowana Msza św. zbiorowa za parafian zmarłych w tym roku. Serdecznie zapraszamy bliskich zmarłych na tę Eucharystię. Można też dołączyć do wspólnej modlitwy pozostałych zmarłych – imiona i nazwiska zmarłych zapisujemy w zakrystii lub kancelarii do niedzieli 22 grudnia br.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby do chóru parafialnego. Próba we wtorek o 18.40. Obecnie chór przygotowuje kolędy na pasterkę – to doskonała okazja, aby do chóru dołączyć.
8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Jan Kania ul. Żeromskiego
† Czesław Gąciarz ul. Orzeszkowej
† Aleksander Nalepa ul. Ciepła
† Eugenia Gidzińska