IV Niedziela Adwentu 2019

O G Ł O S Z E N I A
IV Niedziela Adwentu – 22 XII 2019 r.

1. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnie postnego charakteru wieczerzy wigilijnej oraz przypominamy, że powinna mieć wymiar religijny. Dlatego rozpoczynamy ją odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pańskim wg św. Łukasza, wspólną modlitwą, śpiewem kolędy i dzieleniem się opłatkiem. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła Narodów. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

2. Zakończenie Nowenny do Bożego Narodzenia w noc wigilijną o godz. 23.30; o godz. 24.00 rozpocznie się Pasterka, której będzie przewodniczył Pasterz Diecezji. W Mokrem Pasterka o 22.00. Ofiary składane na tacę w tę świętą noc przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w Boże Narodzenie i w Święto Świętego Szczepana jak w każdą niedzielę. W Święto Świętego Szczepana ofiary składamy na Kapłański Fundusz Zdrowotny. Chrzty w Święto Świętego Szczepana (26 grudnia) – na Mszy św. o godz. 12.00.

3. Restauracja LUNETA organizuje wigilię dla osób samotnych 24 grudnia o godzinie 13.30. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
4. Dzisiaj przy wejściach do Katedry u młodzieży oazowej można nabyć sianko na stół wigilijny – złożone ofiary są przeznaczone na rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

5. Czas świąteczny do czas wspólnego kolędowania. W naszej katedrze będzie wiele okazji ku temu. Na Pasterce będzie śpiewał nasz chór parafialny, w czwartek (26 grudnia) o godz. 9.00 śpiewy kolęd będzie prowadził chór Ale Cantare, po Eucharystii – koncert kolęd; w piątek (27 grudnia) w godzinach 16.00-17.30 będzie w prezbiterium Katedry ,,rodzinne” kolędowanie organizowane przez przewodników, nauczycieli, parafian. W następną niedzielę (29 grudnia) na Mszy św. o 18.00 – Chór Ziemi Zamojskiej CONTRA – dyrygent Katarzyna Wasilewska oraz Zamojscy Instrumentaliści Barbara Rabiega – mezzosopran – dyrygent Władysława Swacha, po Eucharystii – koncert kolęd. Zapraszamy też na koncert kolęd do Klubu Batalionowego w Zamościu – 28 grudnia na godz.: 17.00.

6. Zapraszamy serdecznie ojców rodzin, na spotkania Ojcowskiego Klubu Tato.Net w Zamościu. Spotkania odbywają się w sali przy Klubie Wspomnienie PRL-u, przy ul. Łukasińskiego 12 w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00.

7. Za opłatki w tym roku złożono ofiary na prace konserwatorskie w naszej Parafii w wysokości 31 241,50 zł. Złożono też ofiary indywidualne: 10zł, 40 zł, 50 zł, 500 zł, 1000 zł i 5000 zł. Wielkie Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy też osobom, które pomagały roznosić opłatki.

8. We wtorek w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 9.00 rano będzie w Katedrze sprawowana Msza św. zbiorowa za parafian zmarłych w tym roku. Serdecznie zapraszamy bliskich zmarłych na tę Eucharystię. Można też dołączyć do wspólnej modlitwy pozostałych zmarłych – imiona i nazwiska zmarłych zapisujemy w zakrystii jeszcze do końca dzisiejszej niedzieli. W wigilię od 6.30 do 10.00 będzie można korzystać ze spowiedzi. W wigilię kancelaria parafialna nieczynna.

9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy tradycyjne 28 grudnia. Szczegóły będą podane w Święto Świętego Szczepana (26 grudnia). Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". Świąteczny numer jest numerem podwójnym. W dodatku znajdziemy m.in. płytę z kolędami w wykonaniu zespołu GOLEC UORKIESTRA oraz kalendarz na 2020 rok. Cena numeru świątecznego 10 zł.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Ryszard Rayss z ul. Oboźniej
† Andrzej Barwiński z ul. Orzeszkowej
† Janina Dziewura z ul. Orzeszkowej
† Antoni Ogórek z ul. Kamiennej
† Albina Wiśniewska z ul. Peowiaków
† Roman Łyś z ul. Kilińskiego