II Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

II Niedziela zwykła – 19 I 2020 r.

  1. Składamy ,,Bóg zapłać” za ofiary w wysokości 6 330,78 zł złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii.
  2. Bardzo dziękujemy ks. Adamowi Romaniukowi za wygłoszone słowo Boże. Ksiądz Adam jest proboszczem na Syberii w Ułan Ude. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na potrzeby swojej parafii.
  3. Dzisiaj przypada dzień imienin Bpa Mariusza. Pamiętamy w modlitwach o solenizancie.
  4. Od wczoraj do 25 stycznia odbywa się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasło brzmi „Życzliwymi bądźmy”. W następną niedzielę będziemy przeżywać Dzień Islamu oraz Światowy Dzień Trędowatych.
  5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Rycerzy Kolumba.
  6. W pierwszym tygodniu ferii wspólnota oazowa z naszej Parafii uczestniczyła w rekolekcjach w domu rekolekcyjnym w Korchowie. Prowadził je ks. Leszek Boryło, a uczestniczyło w nich ponad 50 dzieci i młodzieży.
  7. We wtorek została zakończona wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe przyjmowanie księży; za wspólną modlitwę i rozmowy; zaufanie, którym są obdarzani nasi duszpasterze oraz złożone ofiary.  
  8. W dniach 14-16 lutego w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się rekolekcje powołaniowe, na których będzie można rozeznać swoje powołanie. Zapraszamy na te rekolekcje młodzież męską szkół średnich oraz studentów. Zapisy będą odbywać się drogą elektroniczną przez stronę naszej diecezji. W przypadku pytań prosimy            o kontakt telefoniczny. Numer jest podany na stronie naszej diecezji.
  9. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". Cena 6 zł.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:

† Marek Terlecki, Staszica

† Władysław Droździel, Hubale

† Wilhelm Borzęcki, ul. Oboźna

† Jan Zając, Peowiaków