III Niedziela zwykła 2020

O G Ł O S Z E N I A
III Niedziela zwykła – 26 I 2020 r.

1. W imieniu ks. Adama Romaniuka oraz wiernych z Parafii w Ułan Ude na Syberii składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę w wysokości 10 300,00 zł. Chcielibyśmy też dzisiaj przy tej okazji podziękować wszystkim za wszelkie ofiary, które złożono w ubiegłym roku w naszej Katedrze na różne dzieła charytatywne. Tych zbiórek było sporo: różne zbiórki do puszek, tace oraz systematyczne ofiary do skarbony jako jałmużna dla potrzebujących. W sumie zebrano i przekazano potrzebującym ofiary w wysokości: 58 704,17 zł. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za wielką wrażliwość na potrzeby innych.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami w salach obok kancelarii, a jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Wieczernik Maryjny i Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja różańcowa wewnątrz Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej oraz Apel Jasnogórski.

4. Za tydzień I Niedziela Miesiąca, a zarazem Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem MB Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. będą błogosławione świece – gromnice. Na Mszy św. o 12.00 śpiewy kolędy będzie prowadził chór myśliwski KNIEJA działający przy Związku Łowieckim w Zamościu. Po Eucharystii Koncert Chóru, w związku z tym zmiania tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca o godzinie 11.45. Przez całą niedzielę będą też zbierane ofiary do puszek dla sióstr klauzurowych.

5. We wtorek o 16.00 spotkanie oazy w Mokrem, a w następną niedzielę po Mszy św. o 10.0 – w salach obok kancelarii.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy w wysokości 23 150,00 zł. na prace remontowe w naszej Parafii. Złożono też ofiary indywidualne: 5x50zł, 100zł oraz 300zł.
7. W dniach 14-16 lutego br. w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się rekolekcje powołaniowe, na których będzie można rozeznać swoje powołanie. Zapraszamy na te rekolekcje młodzież męską szkół średnich oraz studentów. Zapisy będą odbywać się drogą elektroniczną przez stronę naszej diecezji. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny. Numer jest podany na stronie naszej diecezji.

8. Przy wejściach do Katedry można nabyć w najnowszy numer "Niedzieli". Cena 6 zł.