IV Niedziela Zwykła 2020

O G Ł O S Z E N I A
IV Niedziela zwykła – 2 II 2020 r.

1. Dzisiaj, 2 lutego, przypada 14 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Mariana Rojka, Pasterza Diecezji. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
2. W ostatni wtorek zostały przekazane drobne upominki świąteczne od naszej Parafii dla 31 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Zamościu (ul. Sadowa 51 A). Bardzo dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za przygotowanie i przekazanie paczek.


3. Z racji Święta Ofiarowania Pańskiego dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na potrzeby sióstr klauzurowych.
4. W tym tygodniu wypada:
I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie modlitwa w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;
I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W następną niedzielę tradycyjnie ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii. Do końca kwietnia trwają pracę w budynku Infułatki, który jest najstarszym budynkiem w Zamościu. Podobnie jak na Wikarówce przez 5 lat będzie w nim ekspozycja muzealna.
6. W następną niedzielę zapraszamy do zwiedzania Muzeum Sakralnego w Wikarówce, w którym można zobaczyć najcenniejsze zabytki naszej Parafii; między innymi: relikwiarze z relikwiami św. Krzyża, fragmentem paska NMP, św. Tomasza Apostoła; naczynia i szaty liturgiczne; czy sutannę św. Jana Pawła II. Wstęp jest bezpłatny i będzie w godzinach od 11.30 do 16.00. Będzie można składać dobrowolne ofiary do puszki na ochronę zabytków w Katedrze. Bardzo dziękujemy za indywidualne ofiary złożone ostatnio na ten cel: 50 zł, 100zł, 100zł od KŻR nr 3, 120zł oraz 5000zł.
7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli". Cena 6 zł.
8. Są wolne intencje na Msze św. poranne w tym tygodniu.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie:
† Ewa Lis ul. Peowiaków
† Andrzej Janik ul. Peowiaków
† Janina Dubas ul. Orzeszkowej
† Adam Głuch ul. Peowiaków
† Genowefa Dyrkacz ul. Klińskiego
† Czesław Gaik ul. Peowiaków
† Tadeusz Bińkowski ul. Orzeszkowa