VI Niedziela Wielkanocna 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
VI  Niedziela Wielkanocna - 17 maja 2020 r.
 
1. Jutro (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na wspólna modlitwę przy pomniku naszego wielkiego Rodaka na godzinę 21.00. Prosimy przynieść ze sobą znicze. 
2. Nabożeństwa majowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40, a o 17.15 jest modlitwa różańcowa.
3. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w Katedrze w każdy poniedziałek w godzinach 16.45-17.15. Spotkania prowadzi ks. Maciej i są one doskonałą okazją do pogłębiania swojej wiary i poznawania Bożego słowa. 
4. Od kilku lat naszej Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego. W tym roku odbędzie się ona w sposób wyjątkowy, ponieważ pielgrzymi będą pielgrzymować indywidualnie. Parafia przygotuje pakiet pielgrzyma, który będzie można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Każdy sam wybiera sobie godzinę wyjścia i przemierza wyznaczoną trasę. Proponujemy dni 12 lub 13 czerwca i zachęcamy, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, do udziału w pielgrzymce.   
5. Bardzo dziękujemy za indywidualne ofiary złożone w ostatnim tygodniu: 2x150, 4x100zł, i 60zł.  
6. Zgodnie z nowymi zasadami ogłoszonymi przez władze państwowe, przy zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa, można w każdą sobotę i niedzielę zwiedzać nasze muzeum na wikarówce w godzinach 10.00-16.00 oraz taras widokowy, którego godziny otwarcia są podane przy wejściu na wieżę. W muzeum na wikarówce będzie można też zobaczyć od soboty (23 maja) wystawę zdjęć z pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu, których autorem jest zaprzyjaźniony z naszą Parafią redaktor Janusz Kawałko. Serdecznie zapraszamy.
7. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz telefonicznie i na stronie internetowej naszej Parafii.
8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Genowefa Wysocka, ul. Sadowa 
† Jan Zieliński, ul. Piłsudskiego 
† Urszula Bednarczyk, ul. Kamienna
† Paweł Pyś, ul. Kilińskiego
† Jan Siwiła, ul. Peowiaków