Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.
 
1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
2. W związku z tym, że powoli życie całego społeczeństwa wraca do normy, nasz Pasterz ks. Bp Marian Rojek zachęca wszystkich wiernych naszej diecezji, aby (przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego) korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym.  
3. Nabożeństwa majowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40, a o 17.15 jest modlitwa różańcowa. W sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego będzie w Katedrze adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 16.00-17.15. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w ciszy. 
4. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w Katedrze w każdy poniedziałek w godzinach 16.45-17.15. 
5. Od czerwca, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, w naszej Parafii będą już prowadzone w sali konferencyjnej (przy kancelarii) Katechezy przedmałżeńskie (w każdą środę o godz. 17.00) oraz Konferencje przed chrztem dla rodziców i chrzestnych (we wtorki przed II i IV niedzielą miesiąca o godz. 17.00). W III niedzielę czerwca odbędzie się też dzień skupienia na narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Zachęcamy rodziców, żeby nie odkładać dalej chrztów dzieci. 
6. Od kilku lat nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego. W tym roku odbędzie się ona w sposób wyjątkowy, ponieważ pielgrzymi będą pielgrzymować indywidualnie. Parafia przygotowała pakiet pielgrzyma, który będzie można pobrać od 31 maja w zakrystii lub kancelarii. Każdy sam wybiera sobie godzinę wyjścia i przechodzi wyznaczoną trasę. Proponujemy dni 12 lub 13 czerwca i zachęcamy, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, do udziału w pielgrzymce.   
7. Zgodnie z nowymi zasadami ogłoszonymi przez władze państwowe, przy zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa, można w każdą sobotę i niedzielę zwiedzać nasze muzeum na wikarówce w godzinach 12.00-18.00 (wstęp dobrowolna ofiara) oraz taras widokowy, którego godziny otwarcia są podane przy wejściu na wieżę. W muzeum na wikarówce można też oglądać od soboty (23 maja) wystawę zdjęć z pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu, których autorem jest zaprzyjaźniony z naszą Parafią redaktor Janusz Kawałko. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Zamościu. Bardzo dziękujemy ks. Markowi Doboszowi za przygotowanie wystawy i serdecznie zapraszamy. 
8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: KŻR nr 2 św. Rity – 200zł, KŻR nr 4 bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – 100zł, KŻR nr 14 św. Jana Chrzciciela – 100zł oraz ofiary bezimienne: 10zł, 100zł i 200zł.
9. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz telefonicznie i na stronie internetowej naszej Parafii.
10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Adam Wodyk, ul. Kilińskiego
† Leszek Maryńczak, ul. Peowiaków 
† Maria Gredys, ul. Peowiaków
† Feliksa Kupiec, ul. Peowiaków