Niedziela Zesłania Ducha Świętego 2020

O G Ł O S Z E N I A
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 12.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla członków KŻR.
2. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca – o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów; I piątek miesiąca – po dłuższej przerwie księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 16.45 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17.15 – różaniec; I sobota miesiąca – o 18.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP oraz Wieczernik Maryjny z procesją wokół Katedry.


3. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze będą sprawowane codziennie o godz. 17.40. Serdecznie zapraszamy.
4. W następną niedzielę uroczystości odpustowe w parafii Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce. Suma odpustowa o godz.: 12.00.
5. Ksiądz Biskup Marian Rojek z dniem 7 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane. Dyspensa zostaje zachowana jedynie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.
6. Według aktualnych przepisów państwowych w kościołach nie ma już limitu udziału w Eucharystii. Trzeba nosić jednak maseczki oraz zachować dystans 2 m.
7. Przypominamy, że obowiązkiem każdego katolika jest przejęcie Komunii św. w Okresie Wielkanocnym. W Polsce obowiązek ten można spełnić od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca.
8. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w Katedrze w każdy poniedziałek w godzinach 16.45-17.15.
9. Od kilku lat nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego. W tym roku będziemy pielgrzymować indywidualnie. Parafia przygotowała pakiet pielgrzyma, który można pobrać od dzisiaj w zakrystii lub kancelarii. Każdy sam wybiera sobie godzinę wyjścia i przechodzi wyznaczoną trasę. Proponujemy dni 12 lub 13 czerwca i zachęcamy, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, do udziału w pielgrzymce.
10. Zapraszamy do naszego muzeum sakralnego na wikarówce w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-18.00 (wstęp dobrowolna ofiara) oraz na taras widokowy, którego godziny otwarcia są podane przy wejściu na wieżę. W muzeum na wikarówce można też oglądać wystawę zdjęć z pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu.
11. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: 4x100zł, 110zł i 200zł.
12. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli". Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz telefonicznie i na stronie internetowej naszej Parafii.
13. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza Parafianka † Bogumiła Sawa.