Niedziela Trójcy św. 2020

O G Ł O S Z E N I A
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej. Dzisiaj też pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 12.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla członków KŻR.
2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40, o 17.15 różaniec. Serdecznie zapraszamy.


3. Według aktualnych przepisów państwowych w kościołach nie ma już limitu udziału w Eucharystii i innych wydarzeniach religijnych (np.: precesja Bożego Ciała). Uczestnicy mają jednak obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry LUB zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny.
4. Przypominamy, że obowiązkiem każdego katolika jest przejęcie Komunii św. w Okresie Wielkanocnym. W Polsce obowiązek ten można spełnić od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do dzisiaj.
5. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które od jutra będą się odbywały w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej w sali obok kancelarii.
6. W środę (10 czerwca) o godzinie 10.00 będzie w Katedrze uroczysta Msza św. z okazji czterysta czterdziestolecia założenia miasta Zamościa. Serdecznie zapraszamy.
7. W czwartek (11 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Kancelaria będzie nieczynna. Tego dnia Msze św. będą w Katedrze o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Tradycyjnie po uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 – procesja eucharystyczna ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda do Rynku Wielkiego do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy kościele OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim.
8. Przypominamy, że po procesji nie będzie Mszy św. Bardzo serdecznie prosimy o dekorację domów emblematami religijnym i flagami. Prosimy też, aby nie parkować pojazdów na trasie procesji, szczególnie na wąskich ulicach Starego Miasta (Kościuszki i Moranda). Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów podczas procesji.
9. W piątek (12 czerwca) odbędzie się w Parafii Matki Bożej Królowej Polski Odpust Papieski. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
10. Od kilku lat nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego. W tym roku będziemy pielgrzymować indywidualnie. Parafia przygotowała pakiet pielgrzyma, który można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Każdy sam wybiera sobie godzinę wyjścia i przemierza wyznaczoną trasę. Proponujemy dni 12 lub 13 czerwca i zachęcamy, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, do udziału w pielgrzymce pieszej lub rowerowej.
11. W ostatnich tygodniach zakończyliśmy prace związane z remontem budynku infułatki. W ramach programu unijnego została tam zorganizowana na pięć lat ekspozycja o powstaniu Zamościa i Katedry, którą będzie można zobaczyć już w następną niedzielę. Wartość projektu, w ramach którego zostały też odnowione cztery ołtarze w Katedrze, wyniosła prawie 15 milionów złotych, w tym prawie 11,5 miliona to środki unijne, a 3,5 miliona – środki Parafii i Diecezji.
12. W najbliższą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na kolejne prace remontowe w naszej Parafii. Będą dotyczyły budynków, w których jest kancelaria, sale duszpasterskie oraz mieszkania księży.
13. W ostatnim tygodniu złożono ofiary indywidualne: 50zł, 100zł, 200zł i 5x300zł.
14. Zapraszamy do naszego muzeum sakralnego na wikarówce. Dzisiaj można zwiedzać w godzinach 9.45-16.00 (wstęp dobrowolna ofiara).
15. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
16. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: † Stanisława Kiałbasa, ul. Peowiaków
† Zbigniew Kitka, ul. Orzeszkowej