XI Niedziela Zwykła 2020

O G Ł O S Z E N I A
XI niedziela zwykła – 14 czerwca 2020 r.

1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszej Parafii.
2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40, o 17.15 różaniec.


3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, pani Organistce i chórowi parafialnemu, strażakom z Mokrego, dzieciom, które sypały kwiaty, członkom grup religijnych z naszej Parafii, a także duszpasterzom i wspólnotom Parafii Ojców Franciszkanów, kościoła św. Katarzyny i kościoła oo. Redemptorystów.
4. Zapraszamy serdecznie wszystkich za zakończenie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała – w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej procesja do czterech ołtarzy wokół Katedry.
5. W piątek (19 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się wtedy Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do naszej Katedry. Uroczysta Msza św. o godzinie 18.00.
6. W następną niedzielę w naszej Parafii o 10.30 – rocznica I Komunii św., a w Parafii św. Brata Alberta – odpust. Suma o godzinie 12.00, kazanie wygłosi ks. Prałat Czesław Grzyb. W Osuchach o 15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa kardynała Stefana Wyszyńskiego.
7. W indywidualnej pieszej lub rowerowej pielgrzymce do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego wzięło udział około 30 osób. Dziękujemy pątnikom za trud i modlitwę.
8. W ostatnim tygodniu złożono ofiary indywidualne: 500zł, 200zł, 2x100zł, 60zł, 2x50zł i 20zł.
9. Zapraszamy do zwiedzana dzisiaj od godziny 9.45 ekspozycji na infułatce. Wejście przez portal od strony Katedry. Można zobaczyć między innymi filmy o Katedrze i Janie Zamoyskim, starodruki oraz zabytkowe szaty liturgiczne (wstęp dobrowolna ofiara).
10. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie:
† Teresa Kasiura, ul. Peowiaków
† Zofia Mydlak, ul. Peowiaków
† Stanisława Korol, ul. Orzeszkowej
† Bogdan Pałka z USA
† Bernard Cholewiński, ul. Peowiaków
† Maria Źrebiec, ul. Ciepła
† Helena Kempińska, ul. Peowiaków