XII Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XII niedziela zwykła – 21 czerwca 2020 r.

  1. Dzisiaj o 18.00 w kościele św. Katarzyny Msza św. za Ojczyznę i Różańcowy Marsz Pokutny ulicami Zamościa.
  2. W środę (24 czerwca) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy w modlitwach o solenizancie.
  1. Od następnej niedzieli w kaplicy w Mokrem Msza św. o godz. 14.00; a od następnego poniedziałku do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu                    w godzinach: 16.00-18.00.
  2. Jutro w poniedziałek wyjątkowo nie będzie spotkania kręgu biblijnego.
  3. Grupa młodzieżowa działająca przy PCK w Zamościu zaprasza osoby w wieku 15-29 lat do udziału w projekcie Aktywni na 100 lat. W ramach projektu odbywają się szkolenia              i warsztaty zakończone certyfikatem rozwoju kompetencji społecznych i oddzielnym                z pierwszej pomocy. Działając w wolontariacie można będzie zrealizować projekt społeczny o wartości 2000zł. Szczegółowe informacje na profilu Grupa SIM-PCK Zamość na Facebooku i Instagramie, lub stronie lubelskiego oddziału pck.lublin.pl.
  4. Serdecznie zachęcamy do zwiedzania w dzisiejszą niedzielę od godziny 9.45 muzeum sakralnego w Wikarówce oraz ekspozycji w Infułatce, gdzie można między innymi zobaczyć filmy o Katedrze i Janie Zamoyskim, starodruki oraz zabytkowe szaty liturgiczne (wstęp dobrowolna ofiara).
  5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę na prace remontowe                  w naszej Parafii w wysokości: 5 351,75 zł. W ostatnim tygodniu złożono także ofiary indywidualne: 50zł, 100zł oraz 1 000zł od Straży Honorowej NSPJ. Wielkie Bóg zapłać.
  6. Przypominamy, że według aktualnych przepisów państwowych nie ma limitu liczby wiernych w kościołach. Jest jednak obowiązek zakrywania ust i nosa lub zachowania dystansu dwóch metrów.
  7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Zbigniew Czubara, ul. Ciepła

† Urszula Rutkowska, ul. Piłsudskiego