II Niedziela Wielkanocna 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

II Niedziela Wielkanocna

Święto Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r.

  1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu w naszej Katedrze ku czci św. Tomasza Apostoła. Bardzo dziękujemy ks. Witoldowi Słotwińskiemu za głoszenie przez cały dzień słowa Bożego. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 – zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym na prace remontowe w naszej Parafii. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Bardzo dziękujemy za ofiary do puszek złożone po Mszy św. na CARITAS.
  1. Chcemy dzisiaj też bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszej Parafii z przeznaczaniem na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Przez cały rok 2020 do puszki ,,jałmużna dla potrzebujących” złożono ofiary w wysokości: 19 137,00 zł. Te ofiary zostały przeznaczone na pomoc dla: ubogich rodzin, dzieci z niepełnosprawnościami, mieszkańców domów opieki społecznej i ubogich w krajach misyjnych. W roku 2020 w naszej Parafii były organizowane różne zbiórki dla potrzebujących, podczas których zebrano kwotę: 31 718,00 zł. Były to zbiórki dla: misjonarzy, Kościoła na Wschodzie, prześladowanych chrześcijan, organizację rekolekcji w Afryce, sióstr klauzurowych, stypendia dla ubogiej młodzieży i parafii w Ułan Ude na Syberii.  
  1. Dziękujemy za ofiary na Ziemię Świętą (1 604,00 zł) w Wielki Piątek oraz ofiary na tacę złożone w drugi dzień świąt na KUL (4 692,55 zł).
  1. W piątek o godzinie 17.00 będzie w Katedrze wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy nasze, naszego narodu i całego świata, które bardzo obrażają Boga, z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty.      W tej intencji o 18.00 będzie Msza św.
  2. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Grażyna Kulas, ul. Kościuszki

† Andrzej Kozak, ul. Żeromskiego