III Niedziela Wielkanocna 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na prace w naszej Parafii w wysokości: 5 461,79 zł. W ostatnim czasie złożono też na ten cel ofiary indywidualne: 20zł, 5x50 zł, 2x100 zł, 230zł, 500zł 100zł oraz   KŻR nr 23 i KŻR nr 13 po 300zł.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj obchody XIII Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 24 kwietnia. Po każdej Mszy św. można pobrać przy ołtarzu kartki z cytatami z Pisma św. do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu. Zachęcamy do pobrania kartek oraz do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.
  1. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w Internecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tej sprawy, który kilka lat później się stał obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: RafaelKino.pl. Polecamy go szczególnie rodzicom i ich dorastającej młodzieży.
  2. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  3. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Jan Kasjaniuk ul. Redutowa

† Jan Lichota ul. Sadowa

† Czesława Palichleb ul. Peowiaków

† Julia Rodzik ul. Peowiaków

† Krystyna Herdyńska ul. Łanowa