IV Niedziela Wielkanocna 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

IV Niedziela Wielkanocna - 25 kwietnia 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.
  1. Ze smutkiem informujemy, że w dniu 21 kwietnia 2021 r. w szpitalu w Lublinie zmarł pochodzący z naszej Parafii ks. Henryk Kozyra – Proboszcz parafii w Wirkowicach. Msza św. żałobna zostanie odprawiona 26 kwietnia (poniedziałek) o godz. 15.00 w kościele w Wirkowicach, a Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana 27 kwietnia (wtorek) o godz. 11.00 również w kościele w Wirkowicach. Ciało śp. ks. Henryka zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Zamościu.
  1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca maja – o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa podczas procesji wokół Katedry. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  1. W poniedziałek (3 maja) o 12.00 będzie w Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny, a o godzinie 8.30 w kościele w Mokrem – Msza św. z okazji ,,poświęcenia pól”.
  1. Nabożeństwa majowe w Katedrze sprawowane będą o godz. 17.40; o 17.15 – różaniec. W soboty majówki po Mszy św. wieczornej.
  1. W sobotę (1 maja) o godz. 10.00 odbędą się w naszej Katedrze święcenia diakonatu, a o 12.00 – Msza św. z okazji 25-lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji.
  1. Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, ma przystąpić do święceń prezbiteratu diakon DAMIAN LELEŃ, wychowanek Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie. Kto wiedziałby o postępowaniu wymienionego diakona niegodnym powołania kapłańskiego, ma w sumieniu obowiązek powiadomić o tym w najbliższym czasie miejscowego proboszcza lub rektora seminarium.
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Jerzy Sak ul. Kilińskiego

† Wiktor Kucharski ul. Peowiaków

† Henryk Józefiak ul. Piłsudskiego

† Andrzej Ożga ul. Kilińskiego