Niedziela Zesłania Ducha Świętego 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na tacę na budownictwo sakralne w diecezji.
 1. Dzisiaj o 10.30 – I Komunia św. dla dzieci z Parafii Franciszkanów.
 2. W najbliższą sobotę o 10.00 będą w Katedrze święcenia prezbiteratu, które otrzyma między innymi nasz diakon Damian Leleń. Uroczysta Msza św. prymicyjna ks. Damiana będzie w niedzielę 6 czerwca o 12.00.
 3. Rocznica I Komunii św. dla uczniów klas czwartych będzie w sobotę 29 maja o godzinie 12.30. Próby w czwartek i piątek o 16.00, spowiedź – w piątek o 17.00.
 4. W następną niedzielę uroczystości odpustowe w parafii Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce. Suma odpustowa o godz.: 12.00.
 5. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w Katedrze w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Spotkania oazy w Mokrem we wtorki o 16.00.
 6. W gablocie z ogłoszeniami można przeczytać informacje o jednolitych studiach prawa o profilu praktycznym w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.
 7. 30 maja przypada 74. rocznica pobytu Biskupa Lubelskiego Stefana Wyszyńskiego na największym w Polsce cmentarzu partyzanckim w Osuchach i w 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W związku z tym dzieci i młodzież z GOK w Łukowej poprowadzą w Osuchach (od cmentarza leśną trasą) Partyzancką Drogę Krzyżową Kard. Stefana Wyszyńskiego w intencji naszej Ojczyzny. Obchodom przyświecają słowa Prymasa: "Kocham Polskę więcej niż własne serce", wypowiedziane w ostatniej homilii poprzedzającej aresztowanie.
 8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
 9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasz Parafianin † Henryk Duras z ul. Peowiaków.