IX Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Trójcy Świętej, w Parafii św. Bożej Opatrzność – odpust, suma o 12.00.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze będą sprawowane codziennie o godz. 17.45, o 17.20 różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 1. We wtorek (1 czerwca) podczas Mszy o godzinie 18.00 ks. Leszek będzie świętował wraz z kolegami z roku 15. rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek (3 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Kancelaria będzie nieczynna. Tego dnia Msze św. będą w Katedrze o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Tradycyjnie po uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 – wspólna procesja eucharystyczna dla Parafii Katedralnej, Parafii Ojców Franciszkanów oraz kościołów rektoralnych: św. Katarzyny i Ojców Redemptorystów. W tym roku z powodu prac remontowych prowadzonych na ulicach Starego Miasta procesja przejdzie ulicami Szczebrzeską i Grodzką na Rynek Wielki. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji, podczas której śpiewy będzie prowadził nasz chór parafialny oraz orkiestra dęta.
 3. Przypominamy, że po procesji nie będzie Mszy św. w Katedrze. Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów podczas procesji.
 4. Od kilku lat nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym z powodu epidemii, będziemy pielgrzymować indywidualnie. Parafia przygotowała pakiet pielgrzyma, który można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Każdy sam wybiera sobie godzinę wyjścia i przemierza wyznaczoną trasę. Proponujemy dni 12 lub 13 czerwca i zachęcamy, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, do udziału w pielgrzymce pieszej lub rowerowej.
 5. W dniu wczorajszym diakon Damian Leleń przyjął święcenia kapłańskie. Msza św. prymicyjna ks. Damiana odbędzie się w niedzielę (6 czerwca) o godzinie 12.00. Na zakończenie Eucharystii ks. Damian udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego. Prymicjant udzieli błogosławieństwa indywidualnego ze specjalną za każdym razem modlitwą: kapłanom, klerykom, rodzicom, osobom konsekrowanym, rodzinie oraz wszystkim pozostałym uczestnikom uroczystości. Serdecznie zapraszamy na tą bardzo ważną uroczystość dla naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Z racji Prymicji zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o 10.30. Zachęcamy, aby po zmianie tajemnic różańcowych pozostać na Mszy św. prymicyjnej i przyjąć Komunię św. w intencji Prymicjanta oraz błogosławieństwo prymicyjne.
 7. W tym tygodniu wypada:

- pierwszy czwartek miesiąca (w Boże Ciało) – po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i kapłanów.

- pierwszy piątek miesiąca – o godz. 17.10 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, księża udadzą się do chorych od godziny 9.00.

- pierwsza sobota miesiąca, Wieczernik Maryjny – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu o godz. 18.00, adoracja po której procesja wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

 1. W ostatnim czasie złożono ofiary indywidualne na prace w naszej Parafii: 6x50zł, 2x100zł, 250zł i 1000zł oraz 500zł na kwiaty na Boże Ciało. Wielkie Bóg zapłać,
 2. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
 3. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: † Jerzy Piskorz, ul. Kamienna

† Julian Zieliński, ul. Mokre