X Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

X niedziela zwykła – 6 czerwca 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Z racji Prymicji zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o 10.30.
 2. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej Parafii.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.45, o 17.20 różaniec.
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, pani Organistce i chórowi parafialnemu, strażakom z Mokrego, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, członkom grup religijnych z naszej Parafii, orkiestrze dętej pod batutą pana Tomasza Dziwury, wspólnotom: Legion Maryi, Straż Honorowa, Galilea i mieszkańcom Podgrobla za udekorowanie ołtarzy, straży miejskiej i policji, władzom miasta za udostępnienie sceny na ołtarz na Rynku Wielkim, a także duszpasterzom i wspólnotom Parafii Ojców Franciszkanów, kościoła św. Katarzyny i kościoła oo. Redemptorystów. Wielkie Bóg zapłać dla wspólnoty Galilea za piękne dekoracje kwiatami Katedry na Boże Ciało, dzisiejsze Prymicje i każdą niedzielę.
 2. Zapraszamy serdecznie wszystkich za zakończenie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała - w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej procesja do czterech ołtarzy wokół Katedry. Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów podczas procesji. Po procesji niespodzianka dla dzieci.
 3. Od kilku lat nasza Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Radecznicy na odpust ku czci św. Antoniego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, z powodu epidemii będziemy pielgrzymować indywidualnie. Parafia przygotowała pakiet pielgrzyma, który można pobrać w zakrystii lub kancelarii.
 4. Dzisiaj o godzinie 12.00 będzie Msza św. prymicyjna ks. Damiana Lelenia. Na zakończenie Eucharystii ks. Damian udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego. Serdecznie zapraszamy na tą bardzo ważną uroczystość dla naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W najbliższą środę o 16.00 będzie w Katedrze Msza św. dziękczynna z okazji 20. rocznicy święceń ks. Proboszcza i jego kolegów z roku. Eucharystii będzie przewodniczył Bp Jan Śrutwa. Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy. A w najbliższy wtorek o 18.00 – będzie Msza św. z okazji 25. rocznicy święceń kanclerza kurii diecezjalnej ks. dra Michała Maciołka i jego kolegów z roku, Eucharystii będzie przewodniczył Bp Marian Rojek.
 6. W piątek (11 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się wtedy Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do naszej Katedry. Uroczysta Msza św. o godzinie 18.00.
 7. W niedzielę (13 czerwca) o godzinie 8.30 będzie w Mokrem przy kaplicy św. Antoniego Padewskiego Msza św. z okazji wspomnienia liturgicznego tego świętego.
 8. Parafia Matki Bożej Królowej Polski zaprasza na uroczyste obchody rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca. Szczegółowy program w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.
 9. W ostatnim tygodniu złożono ofiary indywidualne: 2x50zł, 100zł i 1000zł.
 10. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: † Maria Łyś, ul. Peowiaków

† Kazimiera Todorczuk, ul. Kilińskiego

† Tomasz Klonowski, ul. Peowiaków

† Józef Wawryk, ul. Staszica

† Wiesława Jaworska, z Wrocławia