Czynna w dni powszednie

w godz. 9.00 - 11.00 i 16.00 - 17.45,

w soboty w godz. 9.00 - 11.00.
tel. 84 639-26-14;

tel./fax 84 639-23-83,

PKO BP O/ Zamość 44 1020 5356 0000 1402 0050 4670

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej przynajmniej 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.

Katechezy przedmałżeńskie
odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w sali konferencyjnej (przy kancelarii):

I. 1. Moja wiara w Jezusa Chrystusa i uczestnictwo w życiu Kościoła.
2. Życie religijne rodziny.
II. 3. Małżeństwo w świetle prawa cywilnego i kościelnego.
4. Sakramentalny charakter małżeństwa katolickiego.
III. 5. Powołanie małżonków do miłości.
IV. 6. Powołanie małżonków do rodzicielstwa.

Nauki specjalistyczne
odbywają się w II i IV sobotę miesiąca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej (przy kancelarii):

1. Odpowiedzialne rodzicielstwo.
    Naturalne planowanie rodziny.
  2. Rozwój miłości w małżeństwie.
    Dzieci i tworzenie środowiska wychowawczego.

Poradnia Rodzinna
spotkania indywidualne dla narzeczonych i małżonków we wtorki w godz. 17.00 - 18.00 w sali przy Infułatce.

Dzień skupienia dla narzeczonych
III niedziela miesiąca (z wyjątkiem wakacji):

- msza św. w Katedrze o godz. 12.00

- spotkanie w sali konferencyjnej (przy kancelarii).

Wymagane dokumenty:

• aktualny odpis aktu chrztu (tzn. nie starszy niż 6 miesięcy) z adnotacją o bierzmowaniu,
  • ostatnie świadectwo z oceną z nauki religii,
  • dowód tożsamości,
  • zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (w trzech egzemplarzach) z USC (ważne 3 miesiące) lub odpis skrócony aktu małżeństwa z USC
  • wdowcy - akt zgonu poprzedniego współmałżonka.

SAKRAMENT CHRZTU

Sakramentu Chrztu udziela się

• w II i IV niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 12.00 oraz
  • w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego (św. Szczepana) i Wielkanocy (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 12.00.

Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorki przed II i IV niedzielą miesiąca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej.

Do spisania aktu chrztu potrzebny jest odpis skrócony aktu urodzenia dziecka z USC.
Chrzestni zobowiązani są przedstawić zaświadczenia ze swojej Parafii, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami i mogą być dopuszczeni do godności rodziców chrzestnych, a więc:

• są wystarczająco dojrzali do pełnienia tego zadania, to znaczy ukończyli 16 rok życia,
  • przyjęli trzy sakramenty wtajemniczenia: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię oraz prowadzą życie zgodne z wiarą i zadaniem jakie mają pełnić
  • żyją w związkach sakramentalnych (nie dopuszcza się rozwodników i konkubinariuszy)
  • należą do Kościoła Katolickiego i prawo nie zabrania im pełnić zadania chrzestnego
  • kandydaci w wieku szkolnym przedstawiają zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię.

POGRZEB

Wymagane dokumenty:

• karta zgonu i akt zgonu zmarłego
  • dla zmarłych z poza naszej Parafii informacja o zmarłym z Parafii jego zamieszkania.

Pogrzeby na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków tylko w dni powszednie do godz. 15.00.

Zarząd Cmentarza mieści się w Domu Grabarza na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00, w soboty w godzinach 9.00 - 12.00, telefon 605 180 060.