IV Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 12.00.

2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Bóg zapłać.

3. Trwa miesiąc maj zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach. Nabożeństw majowe w Katedrze sprawowane są o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Akcja Katolicka zaprasza w środę 10 V na godz. 16.00 do sali katechetycznej na wykład Mariusza Kiełba o bracie Zenonie Żebrowskim misjonarzu z Japonii – spotkanie część druga.

5. W sobotę, 13 maja o godz. 12.00 Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Sanktuarium w Krasnobrodzie rozpoczęcie o godz. 10.00 – Różaniec Fatimski, o godz. 11.30 Msza św.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wspólnocie Neokatechumenalnej z naszej parafii za sfinansowanie renowacji kustodii w której przechowuje się Najświętszy Sakrament. Bóg zapłać.

7. Za tydzień:
- Druga niedziela miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie naszej Katedry.
- Msza św. I Komunijna o godz. 12.00. Z tego względu chrzty dzieci będą podczas Mszy św. o godz. 10.30. Od poniedziałku, 8 maja próby o godz. 16.00. Spowiedź dzieci klas III, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych przed I Komunii św. w piątek o godz. 17.30.
- spotkanie formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

9. Za chwilę członkowie Legionu Maryi, dadzą krótkie świadectwo na temat tej wspólnoty, czym ona jest i dla kogo ona jest. Jako duszpasterze możemy zachęcić do uczestnictwa we wspólnotach, które dają poczucie jedności i siły oraz wsparcia dla każdego z nas indywidualnie jeśli się zechcemy przyłączyć.

10. Zachęcamy do uczestniczenia starszych i młodszych w Kręgu Biblijnym w każdy poniedziałek po Mszy św. Wieczornej. Pismo święte zawiera wiele niezrozumiałych fragmentów, które na spotkaniach w obecności kapłana możemy bardziej zrozumieć i zarazem wprowadzać Słowo Boże w życie. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, po którym zaczynasz więcej wierzyć, przestajesz coś robić byle jak, zaczynasz robić lepiej, zaczynasz robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytasz się Ojca Niebieskiego, w co masz uwierzyć, co przestać robić, a co zacząć, co natomiast masz robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostajesz odpowiedź, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do nas i zmienia "SŁOWO W CIAŁO". Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w kościele.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Piotr Milczuk z ul. Peowiaków, † Marianna Suchowierz z ul. Kamiennej, † Zofia Czuwara z ul. Ciepłej, † Marianna Grechuta z Mokrego, † Leokadia Brzozowska z ul. Piłsudskiego, † Wiesława Toniak z ul. Klonowej