V Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. I Komunijna.

2. Składamy "Bóg zapłać!" za hojniejsze ofiary na tacę w dniu dzisiejszym, dziękując również wszystkim ofiarodawcom indywidualnym oraz za wpłaty na konto na rzecz prac remontowych przy Katedrze.

3. Trwa miesiąc maj zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach. Nabożeństw majowe w Katedrze sprawowane są o godz. 17.30.

4. Zachęcamy do uczestniczenia starszych i młodszych w Kręgu Biblijnym w każdy poniedziałek o godz. 19.00.

5. We wtorek 16 marca spotkanie formacyjno-modlitewne członków Akcji Katolickiej o godz. 16.30.

6. Rektorat Kościoła św. Katarzyny w Zamościu, zapraszam na uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski. Mszy św. w sobotę, 20 maja br., o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Odpust poprzedzi od 15 maja Jerycho Modlitewne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Za tydzień w niedzielę:
- Rocznicowa I Komunii św. Msza św. o godz. 12.00. Od środy, 17 maja próby o godz. 16.00. Spowiedź dzieci klas IV, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych przed rocznicą I Komunii św. w piątek o godz. 17.00.
- W tym dniu na wszystkich mszach św. kazania będzie głosił ks. Kazimierz Króżel z Archidiecezji Krakowskiej, oraz będzie zbierał ofiary do puszki na rekolekcje Oazowe prowadzone w Afryce.

8. W poniedziałek 22 maja, o godz. 18.00 w parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, po ludzku niemożliwych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych. Szczegóły na plakacie.

9. Chętne dzieci zapraszamy do scholki parafialnej, próba śpiewu w sobotę o godz. 9.00 w sali przy kancelarii.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Józef Duda z ul. Peowiaków, † Jan Kawa z ul. Kamiennej