Niedziela Najświętszej Trójcy – 2017 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w Katedrze odbywają się przed Mszą św. wieczorową w czasie adoracji Najświętszego sakramentu, w sobotę po mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego w nich uczestnictwa.


3. W poniedziałek, 12 czerwca br. 18 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W ramach obchodów Dnia Papieskiego Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych naszej diecezji zaprasza na III Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze Zamojskiej, a po niej wspólne śpiewanie na Rynku Wielkim i dalszy program Dnia Papieskiego, a w nim Koncert Papieski pt. „Dekalog - dziesięć prostych słów” z okazji 25 - lecia powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej 12 czerwca godz. 19.00 Rynek Wielki w Zamościu. Szczegółowy program jest na plakatach. Ubierzmy się w tym dniu w papieskie biało-żółte barwy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. W tym dniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4. W najbliższy czwartek, 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Kancelaria będzie nie czynna. Tego dnia Msze św. w Katedrze będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00, a po niej procesja eucharystyczna ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda do Rynku Wielkiego do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy kościele OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim. Za pobożne i uroczyste odmówienie "Przed tak wielkim Sakramentem" z wezwaniem i modlitwą można uzyskać odpust zupełny.
Przypominamy, że po procesji nie będzie Mszy św. Bardzo serdecznie prosimy o dekorację domów emblematami religijnym i flagami oraz nie parkowanie pojazdów na trasie procesji, szczególnie na wąskich ulicach Starego Miasta (Kościuszki i Moranda). Prosimy członków Kółek Różańcowych, grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń religijnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów i asysty przy chorągwiach. W ramach obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zachęcamy do udziału w przez cały tydzień w adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz procesji w Oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy św.

5. W roku Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Uwielbienia. Będzie to modlitewne spotkanie, podczas którego będziemy śpiewali pieśni chwały Jezusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Szczegóły na plakacie.

6. W piątek 16 czerwca spotkanie formacyjno-modlitewne członków Akcji Katolickiej o godz. 16.30.

7. Przyjmujemy zapisy (w zakrystii lub kancelarii) na pieszą pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. Msza św. 12 czerwca o godz. 11.00, po niej wyjście z noclegiem w par. Klemensów.

8. Za tydzień 18 czerwca w par. św. Brata Alberta w Zamościu o godz. 12.00 Msza św. Odpustowa.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Paweł Frącek, kawaler z Hubal par. tutejsza
i Monika Kuźniarz, panna z Mokrego par. tutejsza

10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 tzw. „Mechanik” prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2017/18. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły przy ul. Szczebrzeskiej i na stronie internetowej. Na Tablicy ogłoszeń można zapoznać się z profilami klas.

11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Aleksander Komadowski z ul. Kamiennej, † Stanisław Bekier z Mokrego, † Zbigniew Gwiazdowski z ul. Ciepłej