XI Niedziela Zwykła – 2017 r.

1. W kościele św. Katarzyny o godz. 17.00 comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę, aby była wierna Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Po Mszy Świętej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi pokutny marsz Różańcowy ulicami Zamościa.

2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w Katedrze odbywają się przed Mszą św. wieczorową w czasie adoracji Najświętszego sakramentu, w sobotę po mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego w nich uczestnictwa.

3. W czwartek, 22 czerwca, o godz. 18.00 Mszą św. i procesją eucharystyczną zakończymy obchody ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po liturgii będzie tradycyjne błogosławieństwo ziół.

4. W piątek, 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. jest Dorocznym Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów oraz patronalnym świętem Straży Honorowej NSPJ. Wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy o godz. 18.00 na wspólną modlitwę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej Nr 10 i Gimnazjum Nr 7 w czwartek, 22 czerwca o godz. 9.00, dla Szkoły Podstawowej w Mokrem w piątek, 23 czerwca o godz. 8.00, dla I LO w piątek, 23 czerwca o godz. 8.00 w kościele św. Katarzyny, dla Ośrodka „Krok za Krokiem” w piątek o godz.10.30. Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. Uczniów, Nauczycieli, Poczty sztandarowe oraz Rodziców. Zgodnie z wytycznymi KEP do sakramentu bierzmowania kandydaci przygotowują się tylko w ramach małych grup w swojej rodzinnej parafii a nie z grupą klasową jak było dotychczas.

6. W sobotę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień im. Bp. Seniora Jana Śrutwy.

7. Proboszcz par. Łukowa i Wójt tamtejszej Gminy zaprasza na uroczystości religijno-patriotyczne 73 Rocznicy Największej Bitwy Partyzanckiej w Polsce, która odbędzie się w niedzielę 25 czerwca br. obok cmentarza partyzanckiego w Osuchach. Szczegóły na plakacie.

8. Zapraszamy na krąg Biblijny w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:45 (w kościele)

9. W imieniu organizatorów zapraszamy na 7. Exodus Młodych pod hasłem - „Idźcie i głoście”. – Jest to spotkanie Młodzieży w Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej - czas rekolekcji, koncertów, nabożeństw i warsztatów pod namiotami, który będzie miał miejsce w dniach 4-7 lipca 2017 r. w Zwierzyńcu. W związku z tym zaprosiliśmy wielu ciekawych gości (ks. Piotr Glas - egzorcysta z Anglii, odpowiedzialny m. in za Wielką Pokutę w Częstochowie, Ania Golędzinowska - nawrócona modelka, Marcin Zieliński - charyzmatyk, modlący się o uzdrowienie, Ks. Paweł Krężołek - duszpasterz celebrytów, ks. Jakub Bartczak - rapujący ksiądz, Mocni w Duchu i Owca - znane zespoły chrześcijańskie). Wszystkie informacje o programie, kosztach uczestnictwa i zapisach znajdują się na stronie internetowej:www.exodusmlodych.pl. Chętnych prosimy o jak najszybszą rejestrację.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Stanisław Hefner z ul. Piłsudskiego, † Wiesława Juszczak z ul. Peowiaków, † Maria Żukowska z ul. Piłsudskiego, † Bogumiła Wrona z ul. Sadowej