XXVIII Niedziela Zwykła – 2017 r.

O G Ł O S Z E N I A
XXVIII Niedziela Zwykła – 15 X 2017 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary w wysokości 6 823 zł – zł złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz prac renowacyjnych i konserwatorskich w Katedrze.

2. Dzisiaj w Katedrze Msza św. o godz. 12.00 w intencji Służby Zdrowia z racji zbliżającego się święta ich patrona św. Łukasza.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę, aby była wierna Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Po Mszy Świętej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi pokutny marsz Różańcowy ulicami Zamościa.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. W sobotę 21 października wyjątkowo Różaniec będzie po Mszy Św.

5. W środę, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne Służby Zdrowia.

6. W czwartek, 19 października, 32 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

7. Za tydzień w niedzielę, 22 października, Niedziela Misyjna. Taca przeznaczona będzie na misje.

8. W niedzielę, 29 października na Mszy św. o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zostały wysłane imienne zaproszenia do Dostojnych Jubilatów, których serdecznie zapraszamy wraz z całymi rodzinami, prosząc o potwierdzenie do 22 października w zakrystii lub kancelarii swego udziału w tej uroczystości (nawet jeśliby z jakichś przyczyn imienne zaproszenie nie dotarło).

9. W ostatnią niedzielę listopada będzie sprawowana Msza Św. o godz. 18.00 za wszystkie wdowy i wdowców z naszej Parafii oraz zmarłych współmałżonków, których imiona można podawać w zakrystii lub kancelarii.

10. Zbliża się miesiąc listopad z uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, które zgromadzą nas na cmentarzu. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych szczególnej modlitwie Kościoła. Bardzo prosimy o czytelne wypełniane kartek. Natomiast na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. W ten sposób osoby składające wypominki mogą uczestniczyć w modlitwie różańcowej za bliskich zmarłych w wybranym dniu. Prosimy o wcześniejsze dostarczenie tych kartek do zakrystii, gdyż na Cmentarzu Parafialnym alumni nie będą kwestowali i dlatego zostaną ograniczone punkty składania kartek z modlitwą za zmarłych do trzech miejsc.

11. W niedzielę 22 października J.E. ks. Bp Marian Rojek dokona wprowadzenia, do kościoła Świętej Bożej Opatrzności, relikwii św. Rity. Program uroczystości na plakatach.

12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † s. Mirosława Kozioł ze Zgromadzenia Sióstr
Najświętszego Imienia Jezus
† Maria Piskorz, ul. Kamienna