XXIV Niedziela Zwykła – 2017 r.

O G Ł O S Z E N I A

XXIV Niedziela Zwykła - 17. IX. 2017 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz remontów i prac konserwatorskich w Katedrze. Kwota zostanie podana w przyszłą niedzielę.

2. Dziś w Katedrze o godz. 18.00 Msza św. w 78 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. W Parafii św. Krzyża w Zamościu doroczny odpust, główna Msza św. o godz. 12.00.

3. W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujmy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Dziś ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Katolickie Radio Zamość.

4. Chłopcy, którzy chcieliby przygotować się do posługi ministranta, mogą zapisywać się w zakrystii.

5. W tym tygodniu wspominamy:
• w poniedziałek 18 września, Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży.
• W czwartek, 21 września, Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
• w piątek zaś, 22 września wspomnienie Bł. Bernardyny Jabłońskiej, pochodzącej z naszej Diecezji, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek,
• w sobotę, 23 września św. O. Pio z Pietrelciny

6. W niedzielę, 24 września Niedziela Modlitw o Trzeźwość, w tym dniu odpust w Parafii św. Michała Arch., główna Msza św. o godz. 12.00.

7. Informacja dla wszystkich pragnących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami Konferencji Episkopatu Polski, w bieżącym roku szkolnym przystąpią do bierzmowania uczniowie III klasy Gimnazjum. Każdy chcący przyjąć ten sakrament wypełnia formularz deklaracji wraz z rodzicami, który można nabyć w kancelarii parafialnej, zakrystii, w sklepiku „DEWOCJONALIA” i na terenie szkoły u katechetów. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w grupach na terenie własnej parafii. Wypełnioną deklarację można składać w miejscach ich pobrania. Na podjęcie ostatecznej decyzji i złożenia deklaracji jest czas do końca września.

8. Zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się w inicjatywę „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100-ej rocznicy objawień fatimskich. Szczegóły na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl

9. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza wszystkich, którym los Kościoła i Polski nie jest obojętny, na Mszę Świętą w każdą trzecią niedzielę miesiąca do kościoła św. Katarzyny na godz. 17.00. Po Mszy Świętej pokutny marsz różańcowy ulicami Zamościa.

10. Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy SOLIDARNOŚĆ zaprasza mieszkańców Zamościa na konferencję zatytułowaną „Europa chrześcijańska”, która odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 16.00 w Zamojskim Domu Kultury.

11. Wieniec dożynkowy, który wykonali mieszkańcy Mokrego wygrał na dożynkach w Krasnobrodzie i za rok weźmie udział w dożynkach ogólnopolskich w Częstochowie na Jasnej Górze. Cieszymy się i gratulujemy.

12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

13. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: + Lucjan Łój z Mokrego