XX Niedziela Zwykła – 2017 r.

O G Ł O S Z E N I A

XX Niedziela Zwykła – 20 VIII 2017 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę na prace remontowe i konserwatorskie naszej Katedry. Złożono 7237, - zł.

2. Dzisiaj Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza na mszę św. za Ojczyznę do kościoła św. Katarzyny o godz. 17.00 i pokutny marsz różańcowy ulicami Zamościa.

3. W czwartek (24 sierpnia) święto św. Bartłomieja Ap., w sobotę (26 sierpnia) Uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Królowej z Jasnej Góry.

4. Za tydzień w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 16.00 Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym, której będzie przewodniczy ks. Jan Cielica, prob. par. pw. Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie grobów i otoczenia. Natomiast na cmentarzu komunalnym Msza św. w niedzielę, 3 września, o godz. 15.00.

5. Decyzją Ks. Bpa Mariana Rojka został zwolniony z urzędu wikariusza naszej parafii Ks. mgr Wiesław Knap. Pasterz skierował go do pracy w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Jarosławcu jako proboszcza tej parafii. Dziękujemy Ks. Wiesławowi za przykładną pracę kapłańską w Katedrze i życzymy Bożego błogosławieństwa w rozbudowie kościoła w Jarosławcu. Na jego miejsce przychodzi Ks. mgr Maciej Banach, który dotychczas pracował w Parafii Świętego Karola Boromeusza w Lubaczowie. Ks. Maciejowi życzymy owocnej pracy w naszej Parafii.

6. Legion Maryi organizuje w dniach 08-09.09 br. Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. W naszym sklepiku są do nabycia podręczniki do katechezy dla szkół podstawowych, gimnazjów i albumy o Katedrze.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł +śp. Stanisław Całuch z ul. Peowiaków.