II Niedziela Adwentu Ogłoszenia i Opłatki

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

II  Niedziela Adwentu – 10 XII 2017 r.

 1. Składamy „Bóg zapłać!” za hojniejsze ofiary na tacę w dniu dzisiejszym, dziękując również wszystkim Ofiarodawcom indywidualnym oraz za wpłaty na konto na prace remontowe w Katedrze.
 1. Dzisiaj:
 • Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
 • Po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się
  do przyjęcia I Komunii Świętej
   - obecność obowiązkowa.
 • Wieczorem o godz. 19.00 w naszej Katedrze, Koncert organowy organizowany przez Gdańskie Centrum Organowe. Wykonawcy to Bogusław Grabowski – organy, Maciej Sikala – saksofon.
 1. W tym tygodniu zapraszamy do Katedry na Roraty, Msze św. ku czci Matki Bożej w poniedziałek
  i wtorek o godz. 6.30, w środę o godz. 18.00, czwartek, piątek i sobotę o godz. 16.00 (Msza Św. rekolekcyjna dla dzieci i młodzieży).
 2. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w czwartek, 14 grudnia.

      Msze św. z nauką dla dorosłych o godz. 7.00, 10.30 i 18.00, Msze św. roratnie dla dzieci i młodzieży młodszych klas gimnazjalnych oraz dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami (obecność obowiązkowa) o godz. 16.00.

Piątek i sobota są dniami spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rozpoczyna się pół godz. przed Mszą św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00 – spowiedź po nauce rekolekcyjnej.

       Prosimy bardzo naszych Parafian, aby nie odkładali spowiedzi na ostatnie dni adwentu,
lecz korzystali z posługi zaproszonych księży spowiedników. Zachęcamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych i prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i rekolekcji. Zakończenie rekolekcji
w niedzielę, 17 grudnia
. Msze św. w Katedrze według porządku niedzielnego. W Mokrem Msza św.
i nauka o godz. 16.00
.

       Rekolekcje poprowadzi Ks. Andrzej Niedużak, Proboszcz Parafii w Suścu. Program rekolekcji podany jest na drzwiach wejściowych do kościoła.

 1. W zakrystii lub kancelarii można zgłaszać chorych do których kapłani udadzą się w sobotę, 16 grudnia od godz. 14.00.
 2. Opłatki wigilijne będą roznoszone w tym tygodniu w następującej kolejności:

poniedziałek, 11 XII  – ul. Piłsudskiego 10D, 14 (od 15.30)

wtorek, 12 XII            – ul. Piłsudskiego 13, 15 (od 15.30)

środa, 13 XII                – ul. Piłsudskiego 19, 19a, 20 WP, 22 WP (od 16.30)

sobota, 16 XII              – domy prywatne przy ul. Kilińskiego – od 13.00

Opłatki w imieniu Parafii roznoszą tylko p. Kościelny i osoby z pisemnym upoważnieniem proboszcza Parafii.

 1. Od soboty, 16 grudnia, rozpoczniemy nabożeństwo Nowenny do Bożego Narodzenia, które będzie każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zakończenie Nowenny w noc wigilijną przed Pasterką. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 2. Za tydzień w niedzielę, 17 grudnia, w kościele p.w. św. Katarzyny o godz. 17.00 comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny z marszem pokutnym ulicami Zamościa.
 3. W naszym sklepiku są do nabycia kalendarze Rolników i Działkowców oraz inne terminarze
  i kalendarze na rok 2018, kartki świąteczne, szopki, teksty Nowenny do Bożego Narodzenia, a także kantyczki i śpiewniczki z kolędami.
 4. Duszpasterstwo przy Parafii św. Michała Arch. z Zamościu zaprasza mężczyzn do Centrum Pastoralnego przy ul. Podchorążych 2 w Zamościu w środę 13 grudnia na godz. 19.00 na spotkanie pt.: „Władza, pieniądze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia”. Gościem wieczoru będzie biznesmen - Grzegorz Gruza.
 5. Przy wejściu do Katedry są rozprowadzane przez dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie świece Caritas w cenie 5,- oraz sianko. Pamiętajmy, że w ten sposób udzielamy dzieciom potrzebującym wsparcia.
 6. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.