IV Niedziela Zwykła

O G Ł O S Z E N I A
IV Niedziela Zwykła – 28 I 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Chorych na Trąd.
2. Wspólnota Neokatechumenalna z naszej Parafii zaprasza na cykl katechez dla dorosłych i dla młodzieży, które będą odbywać się od niedzieli 28 stycznia o godz. 19.00 w salkach przy kancelarii.


3. W tym tygodniu przypada:
• I czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakr. i Godzina Św. po Mszy Św. o godz. 18.00.
• I piątek miesiąca - a zarazem Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem MB Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. będą błogosławione świece – gromnice. Msze św. w Katedrze o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10,30 i 18,00. W kaplicy w Mokrem o godz. 16.00. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu
do puszek będą przeznaczone na siostry klauzurowe. Również 2 lutego przypada 12 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Mariana Rojka, Pasterza Diecezji. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
Tego dnia kancelaria parafialna będzie nie czynna.
Ze względu na Święto Ofiarowania Pańskiego i ferie zimowe, kapłani do chorych udadzą się dopiero w I piątek marca.
• I sobota miesiąca – Wspólnota Dekanatu Tyszowce poprowadzi Wieczernik Maryjny - Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której procesja z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, modlitwa różańcowa, adoracja i Apel Jasnogórski.
4. Za tydzień I Niedziela Miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych
dla członków Kółek Żywego Różańca.
5. „Zamojskie Amazonki” wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Chorych zapraszają osoby leczone
i po leczeniu onkologicznym oraz wszystkich chorych wraz z rodzinami, na Diecezjalny Dzień Chorych, na Mszę św. w sobotę, 3 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Zamościu, której będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Marian Rojek. W czasie Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.
6. W dniu wczorajszym zakończyliśmy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie Parafian, zwane kolędą. Dziś jest więc okazja, by jeszcze raz wyrazić serdeczne Bóg zapłać! i podziękować
za gościnę w Waszych Domach. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy przed kapłanem otwarli drzwi swojego domu. Dziękujemy za wspólną rodzinną modlitwę. Osobom chorym, cierpiącym i niepełnosprawnym dziękujemy za ofiarowanie krzyża Panu Bogu w intencji istotnych spraw naszej Wspólnoty Parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie prac konserwatorskich prowadzonych w Katedrze. Wyraziło się to poprzez ofiary złożone podczas kolędy, jak również przesłane na konto parafialne w wysokości 35 588,98 zł.
7. Miasto Zamość wspólne ze Szkołą Podstawową Nr 10 w Zamościu biorą udział w konkursie „Powietrze bez śmieci”. Nagrodą w konkursie jest Naukowa Stacja Zabaw. Zagłosujmy na stronie www.powietrzebezsmieci.pl. Głos można oddać 24-31 stycznia. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły i na plakatach.
8. W sklepiku są do nabycia gromnice.
9. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Janina Kiecana z ul. Peowiaków
† Józef Zalasiński z ul. Kamiennej

Ogłoszenie ks. Bpa Mariana Rojka

Zbliża się dzień 11. lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, który
od 26 lat, z inicjatywy św. Jana Pawła II, obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorych. W tym roku papież Franciszek w okolicznościowym orędziu napisał: „Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym
i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem....
Dlatego wszyscy, którzy angażują się w opiekę nad chorymi, uczestniczą w tej misji Kościoła. Jest to wspólna odpowiedzialność – i dodał jeszcze na koniec – Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu,
aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi
na chorych braci”.
Wszystkich chorych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Dniu Chorych, który w naszej diecezji odbędzie się 3 lutego 2018 r.
O godz. 11.00 tego dnia w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Zamościu celebrowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji chorych.
W dniach 26-27 maja 2018 r. odbędzie się 94. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, której organizatorami będą środowiska służby zdrowia z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Diecezji Rzeszowskiej i Archidiecezji Przemyskiej. W związku z tym, w ramach duchowego przygotowania
do pielgrzymki, w poszczególnych diecezjach dokona się peregrynacja relikwii
bł. lekarki s. Ewy Noiszewskiej i bł. pielęgniarki s. Marty Wieckiej oraz obrazu przedstawiającego błogosławionych, sługi Boże oraz kandydatów na ołtarze – czyli szlachetnych Polaków, związanych ze środowiskiem polskiej służby zdrowia. Relikwie i Obraz będą nawiedzać kaplice szpitalne, domy pomocy społecznej
i hospicjum naszej diecezji w dniach od 5 lutego 2018 r. do 25 maja 2018 r. według ustalonego porządku.
Zapraszamy całe środowisko medyczne naszej diecezji do przeżywania tych wydarzeń, jako okazji do ufnej modlitwy, integracji oraz mobilizacji do wytrwałej służby wobec potrzebujących.
Z pamięcią w modlitwie i błogosławieństwem

+ Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Ks. Czesław Koraszyński
Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia