IX Niedziela zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A
IX Niedziela Zwykła – 3 VI 2018 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 12.00. Również dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowania Procesji Bożego Ciała: chórowi parafialnemu i pani organistce, panu kościelnemu, dzieciom pierwokomunijnym i rocznicowym, członkom ruchów i stowarzyszeń katolickich, ks. Wiesławowi i Leszkowi. Dziękujemy też ks. Konradowi i ks. Maćkowi oraz harcerzom i lektorom za przygotowanie adoracji podczas Koncertu Uwielbienia na Rynku Wielkim.

3. W sobotę, 2 czerwca, grupa 35 młodzieży z oazy z naszej Parafii uczestniczyła w pielgrzymce do Krościenka. Bardzo dziękujemy ks. Leszkowi za zorganizowanie wyjazdu.

4. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w Katedrze odbywają się przed Mszą św. wieczorową
w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego w nich uczestnictwa.

5. Zachęcamy do uczestniczenia starszych i młodszych w Kręgu Biblijnym w każdy poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

6. W poniedziałek, 4 czerwca, podczas Mszy św. o godzinie 18.00 Bp Marian Rojek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas trzecich z naszej Parafii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, a zarazem jest to dzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, po Mszy Świętej wieczornej procesja do czterech ołtarzy wokół Katedry.

8. W piątek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Straż Honorowa poprowadzi o godz.17.00 Godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po których nastąpi nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Odbędzie się wtedy też Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Katedry Zamojskiej.

9. W niedzielę, 10 czerwca, Parafia Św. Brata Alberta organizuje od. godziny 15.00 FESTYN RODZINNY. O 18.00 będzie można wysłuchać świadectwa aktora Dariusza Kowalskiego, a o 19.00 rozpocznie się koncert ELENI. 10 czerwca również ulicami Zamościa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Pierwszym punktem programu będzie Msza Święta w kościele Św. Michała Archanioła o godz. 10.30. Następnie (ok. godz. 11.30) spod kościoła wyruszy marsz – celem będzie Rynek Wielki. W tym dniu na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się kolejne ważne wydarzenie – o godzinie 10.00 będzie poświęcony Krzyż upamiętniający ludobójstwo naszych rodaków na Wołyniu w 1943 roku.

10. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace konserwatorskie w Katedrze. W dzisiejszą niedzielą ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary w Parafii Świętego Krzyża w Zamościu.

11. W tym tygodniu wpłynęły na prace konserwatorskie w Katedrze ofiary: dwie po 50 zł; 100 zł; 200 zł i 3000 zł. Parafianie z Aleksandrowa złożyli na tacę w ubiegłą niedzielę ofiary w kwocie: 2123,50 zł. Za wszelkie ofiary ,,Bóg zapłać”.

12. Przyjmujemy do środy zapisy (w zakrystii lub kancelarii) na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy, która odbędzie się 13 czerwca. Przypominamy – wyjście o godzinie 7.30 z Katedry tak, aby dojść na wieczór na Mszę św. Koszt 10 zł od jednej osoby oraz ewentualnie 10 zł na powrót autobusem.

13. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli", a w niej bardzo ciekawe artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim oraz kulcie NSPJ.

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Leontyna Kierepka, ul. Kamienna
† Barbara Rabiega, ul. Piłsudskiego