XIII Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A
XIII Niedziela Zwykła – 01 VII 2018 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Ofiary składane na tacę, które zbierał kleryk Jakub Niderla, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W Katedrze obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św., czyli w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kaplicy w Mokrem Msza św. o godz. 14.00.

4. Przypominamy wszystkim, że w czasie wakacyjnych wędrówek, odwiedzając miejsca kultu religijnego (nie tylko kościoły, ale także miejsca innych wyznań) obowiązuje zawsze odpowiedni, stosowny ubiór. Świątynie są przede wszystkim miejscami modlitwy, więc nie zwiedza się ich w czasie nabożeństw.

5. Prosimy także o większą uwagę, szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów, na to co się dzieje podczas nieobecności sąsiadów, o wzajemną pomoc sąsiedzką i zdecydowane reagowanie na przejawy bezprawia i przemocy.

6. Kustosz Sanktuarium MB Krasnobrodzkiej ks. prał. Eugeniusz Derdziuk zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 1-2 lipca br. Szczegóły na plakacie. Z powodu małej liczby chętnych nie będzie wyjazdu autobusu z naszej parafii.

7. We wtorek, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła - patrona Miasta Zamościa i naszej Katedry.

8. W tym tygodniu przypada:
• I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
• I piątek miesiąca – o godz. 17.10 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• I sobota miesiąca, Wieczernik Maryjny – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00, adoracja po której procesja wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 wystąpi chór z Łazisk Górnych, po Eucharystii koncert chóru.

10. W kancelarii parafialnej istnieje możliwość zamówienia intencji na Mszę św., którą odprawi Ks. Prałat Adam Firosz w swojej rodzinnej parafii.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na prace remontowo-konserwatorskie przy naszej Parafii. W ostatnim tygodniu na ten cel wpłynęły następujące ofiary: 100 zł, 500 zł z ulicy Peowiaków; Koło Żywego Różańca nr 6 – 200 zł, Koło Żywego Różańca nr 19 – 150 zł. W ubiegłą niedzielę zebrano tacę w Parafii Górecko Kościelne w wysokości: 2583,95 zł. Za wszelkie ofiary ,,Bóg zapłać”. W następną niedzielę taca z naszej Parafii jest przeznaczona na ten cel.

12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli", a w nim bardzo ciekawe artykuły: o prześladowaniu chrześcijan w Syrii, o papieżu Piusie XI, który był nuncjuszem w Polsce oraz inne.

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana † Władysław Kowalski, ul. Orzeszkowej. 25 czerwca br. zmarł Józef Harasim, założyciel i przewodniczący NSZZ „Solidarności” w Zamościu, internowany w stanie wojennym. Pogrzeb odbył się wczoraj w USA. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana we wtorek, 3 lipca, o godzinie 17.00 w kościele św. Katarzyny.