IV Niedziela Wielkiego Postu 2020

O G Ł O S Z E N I A
IV Wielkiego Postu – 22 III 2020 r.

1. Przypominamy, że Pasterz Diecezji poleca, aby bezwzględnie przestrzegać wszystkich rozporządzeń organów państwowych wydanych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz dostosować się do wskazań Konferencji Episkopatu Polski.

2. W środę (25 marca) będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zachęcamy, aby podejmować duchową adopcję dziecka poczętego. W związku z rozporządzeniem władz państwowych oraz zaleceniami biskupów wiele osób nie będzie mogło uroczyście złożyć przyrzeczeń Duchowej Adopcji w kościołach. Wychodząc naprzeciwko pragniemy zachęcić do złożenia internetowej deklaracji Duchowej Adopcji poprzez formularz na stronie Duszpasterstwa Rodzin. Uroczyste przyrzeczenia będzie miało miejsce w obecności ks. bpa Mariana Rojka podczas Mszy św. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Msza św. będzie transmitowana przez Katolickie Radio Zamość i w ten sposób wszystkie chętne osoby będą mogły przystąpić do duchowej adopcji.

3. W czasie Wielkiego Postu w Katedrze kapłani prowadzą nabożeństwa:
W każdy piątek – Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
Drogę Krzyżową:
- w piątki o godz. 15.30 oraz 19.00,
- w soboty o godz. 16.00.
"Gorzkie Żale" z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.
Od poniedziałku do czwartku jest w Katedrze wystawienie Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.00; w piątki i soboty od 16.30 do 18.00. Przez cały dzień Katedra jest dostępna dla wiernych.
Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 15.30 przez Katolickie Radio Zamość oraz do gorliwej modlitwy.
Ponieważ w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych w Katedrze i spowiedzi na rekolekcjach, prosimy, aby korzystać ze spowiedzi w ciągu tygodnia. Kapłani służą sakramentem pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św. i nabożeństw oraz w godzinach 9.00-10.00.
Zachęcamy też do wysłuchania rekolekcji wielkopostnych przez KRZ – szczegóły transmisji podamy wkrótce.

4. Wszystkie spotkania formacyjne w Parafii są zawieszone do odwołania. Msze św. w Katedrze są sprawowane według dotychczasowego porządku. Kancelaria parafialna – czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-17.30, a w soboty od 9.00 do 11.00.

5. Dzisiaj po Mszy św. można nabyć przy balustradzie paschaliki oraz baranki wielkanocne w cenie 5 zł, rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary te są przeznaczone na dzieło pomocy dzieciom organizowane przez CARIAS.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu pańskiego, na prace remontowe przesłane na konto Parafii oraz na jałmużnę dla ubogich. W kancelarii parafialnej przyjmowane są zgłoszenia od osób, które potrzebują pomocy z powodu epidemii koronawirusa.

7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli"; cena 6 zł.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Ryszard Milczuk z ul. Kamiennej
† Petromela Władyga z ul. Sadowej