XVI Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XVI niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r.

 1. Do soboty w naszej Parafii będzie ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Codziennie o 17.30 będzie modlitwa różańcowa za prześladowanych z powodu wiary. Przy tej okazji będzie można obejrzeć w Katedrze plansze z informacjami o prześladowaniach chrześcijan na świecie oraz złożyć każdego dnia ofiarę do puszki na pomoc dla nich. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Rycerzy Kolumba.    
 2. Do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko popołudniu w godzinach: 16.00-17.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. W sprawach pilnych (np. pogrzebu) prosimy dzwonić do ks. Proboszcza.
 1. Zachęcamy do udziału w Zamojskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja. Do dnia 27 lipca można też zapisać się do grupy duchowej. Deklaracje są do odebrania w zakrystii lub kancelarii.
 2. W pieszej pielgrzymce w dniach 15-16 lipca na odpust do Tomaszowa Lubelskiego uczestniczyło 40 osób wraz z księżmi: ks. Proboszczem, ks. Rajmundem i ks. Maciejem Lewandowskim. Dziękujemy wszystkim pątnikom za ich trud i modlitwę oraz rodzinom Domowego Kościoła i harcerzom za pomoc w organizacji pielgrzymki.
 3. W środę (22 lipca) o godz. 17.20 odbędzie się w Parafii Świętej Bożej Opatrzności nabożeństwo do św. Rity, a dzisiaj o 17.00 w kościele św. Katarzy Msza św. za Ojczyznę i Marsz pokutny ulicami Zamościa.
 4. Serdecznie zachęcamy do zwiedzania w dzisiejszą niedzielę od godziny 9.45 ekspozycji w Infułatce oraz od godziny 12.00 muzeum sakralnego w Wikarówce (wstęp dobrowolna ofiara).
 5. Przypominamy, że według aktualnych przepisów państwowych nie ma limitu liczby wiernych w kościołach. Jest jednak obowiązek zakrywania ust i nosa lub zachowania dystansu dwóch metrów.
 6. W sobotę (25 lipca) święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjne poświęcenie pojazdów na ulicach przy naszej Katedrze. Będziemy wtedy też zbierali ofiary w ramach ogólnopolskiej akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Zbiórka z ubiegłego roku umożliwiła zakup 297 różnych pojazdów dla misjonarzy: 58 samochodów, 3 busy, 1 ambulans, 31 motocykli, 1 quad, 155 rowerów dla katechistów misyjnych, 1 łódź motorowa, 3 silniki do łodzi, 42 wózki dla niepełnosprawnych, 2 autoriksze.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace remontowa w naszej Parafii w wysokości: 5251,10 zł oraz ofiary indywidualne: 2x200zł, 4x100zł oraz 2x50zł. Dziękujemy też za ofiary do puszek na organizację rekolekcji oazowych w Afryce w wysokości: 4900,00 zł. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na działalność CARITAS. Bóg zapłać.
 8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Włodzimierz Korszniewski, ul. Kilińskiego

†   Regina Skóra, ul. Piłsudskiego