XVII Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XVII niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

  1. Bardzo dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz wszystkim, którzy w tym tygodniu modlili się w naszej Katedrze za prześladowanych chrześcijan. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w wysokości 2070,00 zł.
  1. W dniach 17-21 lipca nasza Parafia zorganizowała rekolekcje dla rodzin z Domowego Kościoła w Heluszu w Bieszczadach, w których uczestniczyło 11 rodzin, a prowadzili je nasi wikariusze ks. Leszek i ks. Maciej. W sumie w rekolekcjach wzięło udział 48 osób.
  1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Kościół szczególnie w tym czasie zachęca do abstynencji i modlitwy w intencji trzeźwości i Ojczyzny.
  1. W sobotę (1 sierpnia) odbędą się w Zamościu uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program jest bardzo bogaty. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. na godzinę 15.30 do kościoła św. Katarzyny, a po Eucharystii na Rynek Wielki. Zachęcamy do zabrania ze sobą biało-czerwonych flag. Szczegóły na plakatach.
  1. W sobotę wieczorem odbędzie się w naszej Katedrze Wieczernik Maryjny – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00, potem adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, na zakończenie – Apel Jasnogórski.
  1. W następną niedzielę w naszej Katedrze Mszą św. o 9.00 rozpocznie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, po Mszy św. o 12.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, a o godzinie 19.00 na Infułatce odbędzie się spotkanie z redaktorem Januszem Kawałko, autorem wspomnień o wizycie Jana Pawła II w Zamościu.
  1. Serdecznie zachęcamy do zwiedzania w dzisiejszą niedzielę od godziny 9.45 ekspozycji w Infułatce oraz od godziny 12.00 muzeum sakralnego w Wikarówce (wstęp dobrowolna ofiara). Na zwiedzających czekają dzisiaj niespodzianki. Między innymi na infułatce można wypić pyszną kawę infułacką.
  1. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer Niedzieli.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Ewa Łatyszewicz, ul. Peowiaków