XXII Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł O   S   Z   E   N   I   A

XXII Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020 r.

  1. Dzisiaj o 16.00 Msza św. na cmentarzu parafialnym. O wtorku (1 września) będzie zwykły porządek Mszy św., czyli na tygodniu Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00, a w niedzielę i uroczystości jak dotychczas. W Mokrem Msza św. o 8.30. W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej Parafii.
  1. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu będzie we wtorek (1 września) o godz. 8.00. Pozostałe szkoły zapraszamy na Mszę św. w niedzielę (6 września) na godz.: 10.30, po Eucharystii będzie błogosławieństwo dzieci i tornistrów. Przypominamy też, że obowiązkiem rodziców jest posyłanie dzieci i młodzież na katechezę w przedszkolu i szkole.
  1. Serdecznie zapraszamy do naszej Katedry na Mszę św. w intencji Ojczyzny we wtorek (1 września) na godzinę 17.00, a następnie na Manifestację Patriotyczną na Rynek Wielki. Szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami.    
  1. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz I piątek miesiąca księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Powoli przygotowujemy się do Odpustu Parafialnego, który odbędzie się 8 września (we wtorek). W tym roku przeżywamy 20. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej. Sumie odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. bp Mariusz Leszczyński. Śpiewy podczas procesji będzie prowadziła Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Zamościu. Nasze świętowanie rozpoczniemy już w sobotę (5 września); o godz.: 18.00 będzie Msza św. z okazji Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie (procesja różańcowa z kopią Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej wokół Katedry). W niedzielę (6 września) po Mszy św. o 18.00 będzie koncert zespołu muzycznego z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Skład zespołu tworzą księża pracujący w Zamościu oraz młodzież. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
  1. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". Oraz nabyć za dobrowolną ofiarę podręczniki do katechezy.
  1. O 16 sierpnia w naszej Parafii pracuje ks. Konrad Bulak, którego dzisiaj oficjalnie witamy w naszej wspólnocie.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Marianna Zbyrek, z Parafii Franciszkanów

                                                               † Lucyna Mil, ul. Kilińskiego