XXIII Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XXIII Niedziela Zwykła – 6 IX 2020 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym na prace remontowe w naszej Parafii. W ostatnim czasie złożono na ten cel ofiary indywidualne: 3x50 zł, 60zł, 4x100zł, 130zł, 150 zł od KŻR nr 5 oraz 1000zł od małżeństwa z okazji 60. rocznicy ślubu.
  1. We wtorek (8 września) będziemy obchodzić Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. bp Mariusz Leszczyński. Śpiewy podczas procesji będzie prowadziła Nieetatowa Orkiestra Wojskowa z Zamościa. Z okazji odpustu dzisiaj po Mszy św. o 18.00 będzie koncert zespołu muzycznego, którego skład tworzą księża pracujący w Zamościu oraz młodzież. Serdecznie zapraszamy.
  1. Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego z naszej Parafii będzie zbierać w dzień odpustu ofiary na prace remontowe w naszej Parafii. Ofiarodawcy otrzymają upominki oraz będą częstowani, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, ciastem, herbatą i kawą. Ciasto będzie wcześniej zapakowane z bezpiecznych pudełkach.
  1. Przy okazji zbliżającego się odpustu, który jest świętem dla całej Parafii, składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim za troskę materialną o naszą Parafię. W ciągu 20 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej, dzięki skorzystaniu z programów unijnych, dokonano w niej wielu prac remontowych i konserwatorskich. Najważniejsze z nich to: remont konserwatorski i rekonstrukcja historycznej bryły Katedry, remont i adaptacja Wieży Katedralnej, remont budynku Infułatki oraz konserwacja ołtarza głównego i czterech ołtarzy bocznych w Katedrze, a także remont budynku Wikarówki i zorganizowanie w nim nowoczesnego muzeum sakralnego. Wykonanie tych prac było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu ks. proboszczów ks. Prałata Czesława Grzyba i ks. Prałata Adama Firosza, wielkiej pomocy ks. Marka Dobosza, trosce Pasterzy Diecezji bpa Wacława Depo, bpa Mariana Rojka, bpa Jana Śrutwy i bpa Mariusza Leszczyńskiego, jak również zaangażowaniu: władz naszego miasta, urzędu konserwatorskiego, parlamentarzystów, oraz wielu osób świeckich, a szczególnie naszych parafian pani Marii Krzyżanowskiej i pana Adriana Wawrykiewicza. Prace te nie byłyby wykonane bez ofiar składanych od naszych Parafian i Diecezjan. Dlatego dzisiaj składamy wszystkim serdeczne podziękowania. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze remont budynków, w których mieszczą się sale do spotkań duszpasterskich, kancelaria i mieszkania dla księży. Ufamy, że dzięki ofiarności wiernych uda nam się szczęśliwie te prace przeprowadzić.
  1. Dzisiaj odpust w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej, a w następną niedzielę odpust w Parafii Krzyża Świętego. Sumy odpustowe o 12.00. W niedzielę 13 września 2020 r. w sanktuarium w Krasnobrodzie obędzie się Diecezjalne Święto Plonów. W następną niedzielę taca na potrzeby WSD oraz zbiórka ofiar do puszek na Ziemię Świętą, ponieważ sytuacja pandemii uniemożliwiła zbiórkę ofiar w Wielki Piątek na utrzymanie miejsc świętych w Izraelu i Palestynie.
  2. Po wakacyjnej przerwie zaczynają formację grupy religijne: w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego, w czwartek o 16.00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, w piątek o 19.00 – spotkanie Przyjaciół Oblubieńca, w sobotę o 8.40 – spotkanie scholii dziecięcej, a w następną niedzielę o 16.00 – spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sali legionowej.
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".