XXIV Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XXIV Niedziela Zwykła – 13 IX 2020 r.

  1. W ostatni wtorek obchodziliśmy odpust parafialny. Wiele osób skorzystało ze spowiedzi i przyjęło Komunię św. Bardzo dziękujemy za przygotowane tej uroczystości: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, klerykowi Damianowi, pani Organistce, chórowi parafialnemu, strażakom z Mokrego, pani Barbarze Międlarz za piękne dekoracje kwiatowe, radzie parafialnej oraz członkom stowarzyszeń i ruchów katolickich.
  1. Bardzo dziękujemy Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego za zbieranie ofiar podczas odpustu na prace remontowe w Parafii, złożono ofiary: 4 105,00 zł. Wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy przynieśli upominki. W ostatnią niedzielę złożono też ofiary na tacę na ten cel w wysokości: 6 022,55 zł oraz ofiary indywidualne: 4x50zł, 5x100zł i 200zł. Bardzo dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy złożyli ofiary w wysokości 4000,00 zł.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby WSD naszej Diecezji. Dziękujemy ks. Bartłomiejowi za głoszone słowo Boże. Dzisiaj po każdej Mszy św. można również złożyć ofiary do puszek na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.
  1. W następną niedzielę przeżywać będziemy 54. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość. Dzisiaj odpust w Parafii Krzyża Świętego, suma odpustowa o 12.00.
  1. W środę (16 września) na 16.30 Akcja Katolicka zaprasza członków i zainteresowanych na spotkanie formacyjne do sali legionowej, a ks. Maciej na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej w Katedrze. W czwartek (17 września) o godzinie 16.30 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament w październiku tego roku, a o 17.00 w Katedrze – Msza św. za Ojczyznę oraz z okazji 300-lecia Synodu Zamojskiego. W następną niedzielę w Katedrze będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Diecezji w godzinach 17.00-18.00, a po Mszy św. 10.30 będzie spotkanie oazowiczów i wszystkich chętnych w sali konferencyjnej. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej; próby w soboty o 8.45. Zapraszamy też chłopców od kl. III SP do zapisywania się do grupy ministrantów. Szczególny apel do rodziców, żeby zachęcali swoich synów do służby przy ołtarzu. Zbiórki w każdą sobotę przed południem. Szczegółowe informacje u ks. Leszka. W naszej Parafii powstaje kolejny (już szósty) krąg oazy Domowego Kościoła. Zachęcamy małżeństwa do formacji w tej wspólnocie. Szczegółowe informacje w zakrystii.
  1. Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie w niedzielę 9 maja 2021 roku. W niedzielę 27 września br. po Mszy św. o 10.30 będzie spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich. Trwają też już zapisy kandydatów do bierzmowania uczniów klas VIII SP lub starszych. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii i złożyć do 27 września. 
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli"; cena 6 zł. Można też pobrać bezpłatne czasopismo religijno-społeczne ROZTOCZAŃSKI GŁOS.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Apoloniusz Boniecki, ul. Klonowa

† Roman Śliwiński, ul. Ciepła

† Aleksandra Surmacz, Mokre