XXVII Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
XXVII  Niedziela  Zwykła – 4  X 2020 r.
 
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, a w kaplicy w Mokrem adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.30 do 13.15.
 
2. Nabożeństwa różańcowe w Katedrze codziennie o godz.: 17.15, a w soboty – po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy w Mokrem – różaniec codziennie o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
3. W czwartek (8 października) na Mszy św. o 18.00 ks. Bp Marian Rojek udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży klas I szkoły ponadpodstawowej. 
 
4. W następną niedzielę (11 października) w Katedrze po Mszy św. o 10.30 będzie koncert zespołu dziecięcego z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, po Mszy św. o 12.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, a wieczorem o 19.00 na Wikarówce otwarcie wystawy zdjęć z koronacji Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej autorstwa redaktora Janusza Kawałko.
 
5. Za trzy tygodnie w niedzielę (27 października) na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu będą odnawiały swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów (lub ich bliskich) to kancelarii lub zakrystii do 18 października – zgłoszone małżeństwa otrzymają specjalny list gratulacyjny od Pasterza Diecezji.
 
6. W przyszłą niedzielę w Dzień Papieski będzie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Taca w następną niedzielę na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii.  
 
7. W sobotę (24 października) odbędzie się wyjazd do Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. Wyjazd o godz. 9.30 z parkingu przy dzwonnicy, powrót około godziny 14.00. Koszt wynajmu autobusu pokrywa Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, zwiedzanie muzeum jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy seniorów i nie tylko (osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wyjeździe tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna). Zapisy w kancelarii lub zakrystii do dnia 18 października. 
 
8. Są poszukiwani kandydaci na rodziny zastępcze oraz rodziny pomocowe. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami. 
 
9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli". 
 
10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Maria Kucharska, ul. Piłsudskiego
† Jadwiga Łyś, Mokre
† Bożena Czernej, ul. Peowiaków
† Jerzy Hycki (Parafia MBKP)