XXVIII Niedziela Zwykła 2020

O   G   Ł  O   S   Z   E   N   I   A

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020 r.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszej Parafii. W ostatnim czasie złożono na ten cel ofiary indywidualne: 5x50zł, 80zł, 3x100zł, 130zł, 2x150zł, 200zł, 150zł od KŻR nr 13, 200zł od KŻR 23 oraz 5000zł od rodziców narzeczonego.

Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i kwestującym.

W październiku w naszej Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.15, a w soboty po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, o 16.00 – spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sali obok kancelarii, a wieczorem o 19.00 na Wikarówce otwarcie wystawy zdjęć z koronacji Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej autorstwa redaktora Janusza Kawałko.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w sali legionowej, w piątek (16 października) o 16.30 na Infułatce będzie spotkanie Akcji Katolickiej oraz wykład ,,Wizerunki Matki Bożej w Zamojskiej Katedrze”. Serdecznie wszystkich zapraszamy (nie tylko członków Akcji Katolickiej). W niedzielę (18 października) w kościele św. Katarzyny o 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej marsz różańcowy ulicami Zamościa.

W sobotę (24 października) odbędzie się wyjazd do Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. Wyjazd o godz. 9.30 z parkingu przy dzwonnicy, powrót około godziny 14.00. Koszt wynajmu autobusu pokrywa Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, zwiedzanie muzeum jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy seniorów i nie tylko (osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wyjeździe tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna). Zapisy w kancelarii lub zakrystii do dnia 18 października.

W niedzielę (25 października) na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu będą odnawiały swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów (lub ich bliskich) do kancelarii lub zakrystii do 18 października – zgłoszone małżeństwa otrzymają specjalny list gratulacyjny od Pasterza Diecezji.

Są poszukiwani kandydaci na rodziny zastępcze oraz rodziny pomocowe. Zachęcamy też ojców do udziału w warsztatach Tato.Net. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim – cena 6 zł. Można już też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2021– cena również 6 zł.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:     † Janina Paciorek, ul. Orzeszkowej

† Jerzy Radliński, ul. Peowiaków

† Leokadia Jankiewicz, Chełm (do 2015 roku ul. Sadowa)

† Mateusz Lewak, ul. Kamienna