II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 3 I 2021 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy św. o 12.00 – wymiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.
  2. W środę (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to tzw. święto nakazane, czyli wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. W tym roku Orszak Trzech Króli w Zamościu odbędzie się w zmienionej formie. O godz.: 30 rozpocznie się w kościele Świętego Krzyża Mszą św., która będzie transmitowana przez  Katolickie Radio Zamość. Po Eucharystii Trzej Królowie i Święta Rodzina wyruszą samochodem „królewskim” na ulice i place Zamościa. Podjadą pod każdy kościół i pokłonią się Panu Jezusowi z samochodu. W dniu 6 stycznia będzie można w Parafii pobrać materiały Orszakowe i połączyć się z Orszakiem Trzech Króli. Będą to korony, śpiewniki, chorągiewki, a także słodki poczęstunek.
  1. Ofiary składane na tacę w Uroczystość Objawienia Pańskiego będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, a w następną niedzielę – na prace remontowe w naszej Parafii.
  2. Z powodu pandemii w tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w Katedrze są sprawowane Msze św. w intencji mieszkańców wybranych ulic; o godz.: 17.30 – różaniec w tej intencji. Po każdej Mszy św. można pobrać w Katedrze wodę święconą do samodzielnego poświęcenia mieszkania oraz pamiątkowe obrazki. W tym tygodniu zapraszamy na wspólną modlitwę mieszkańców ulic :

w poniedziałek

Klonowa, Błonie, Jaworowa, Myśliwska, Łanowa

we wtorek

Szczebrzeska, Millera, Świerkowa, Zaremby, Przemysłowa

w czwartek

Ciepła 1, Ciepła 4, Ciepła 6, Ciepła domy pryw., Studzienna, E. Platter, Sadowa domy pryw.

w piątek

Piłsudskiego 13, Sadowa 4, Piłsudskiego 15, Piłsudskiego 15a, Piłsudskiego 19a, Piłsudskiego 19, Piłsudskiego domy pryw.

Informacje o dacie odwiedzin rodzin, które zgłosiły prośbę o pobłogosławienie mieszkania, przekażemy telefonicznie.

Wielkie Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone z okazji pobłogosławienia mieszkań i modlitwy w Katedrze: 13x10zł, 18x20zł, 4x30zł, 28x50zł, 70zł, 25x100zł, 9x200zł, 250zł, 3x300zł i 1000zł; ofiary zbiorowe do puszki: 1570zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim za troskę o naszą Parafię. Wiemy wszyscy, że pandemia wpłynęła negatywnie na sytuację ekonomiczną wielu rodzin. Dlatego tym bardziej dziękujemy za ofiary złożone do puszki, przekazane księżom lub na konto Parafii. Będą one przeznaczone na remont dwóch budynków, w których znajdują się: kancelaria, sale duszpasterskie i mieszkania dla księży. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku w budynkach tych nie było poważniejszych remontów. Priorytetem zawsze była Katedra. Planowane prace obejmą: wymianę instalacji CO i elektrycznej, wymianę okien, ocieplenie budynków. Będzie też zainstalowana fotowoltaika, która pozwoli oszczędzać energię elektryczną. Prace te będą wykonane w ramach programu Poprawa jakości powietrza cz. 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie, w ramach którego Parafia otrzyma dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program jest bardzo korzystny, ponieważ dofinansowanie wynosi 95%. Całkowity koszt to 2 miliony 300 tys. zł, wkłady własny Parafii – 5%, czyli 115 tys. zł. Ufamy, że dzięki oszczędnościom, które posiadamy oraz ofiarom składanym przez parafian uda się z Bożą pomocą szczęśliwie te prace w tym roku wykonać.

  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli". W zakrystii – kalendarze KRZ na rok 2021 w cenie 5 zł.
  2. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Krystyna Tokarczyk z ul. Kamiennej

† Stanisłąwa Wachowicz z ul. Sadowej

† Jan Pawłowski z ul. Peowiaków

† Kazimiera Nazarow z ul. Kamiennej