VI Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

VI Niedziela zwykła – 14 II 2020 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o klerykach, wychowawcach oraz módlmy się                    o nowe powołania do służby w Kościele.  
 1. Od dziś do soboty trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasło brzmi "Trzeźwością pokonywać kryzys". Zachęcamy do podjęcia postanowienia abstynencji                w Wielkim Poście oraz modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.
 1. W najbliższą środę (17 lutego) – Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Kościół wzywa w tym czasie swoich wiernych do walki z grzechem poprzez post, modlitwę i jałmużnę. Pomocą w pracy nad sobą służą rekolekcje wielkopostne, które będą odbywały się Katedrze w dniach 22-24 marca i będzie je głosił ks. dr Sylwester Zwolak – dyrektor Katolickiego Radia Zamość.
 1. Środa Popielcowa jest w całym Kościele dniem ścisłego postu (tzn. post ilościowy                    - możemy spożyć tego dnia trzy posiłki, w tym jeden do syta, obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia do rozpoczęcia 60 roku życia i post jakościowy                            - wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). W tym dniu w Katedrze Msze św. o godzinach: 6.30, 7.30, 9.00 i o godz. 18.00. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo popiołu i posypanie głów wiernym.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa:

w każdy piątek w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.15;

w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej:

 • dla dorosłych - w piątki o godz. 15.30,
 • dla młodzieży - w piątki o godz. 19.00,
 • dla dzieci - w soboty o godz. 16.00;

w Nabożeństwach "Gorzkich Żali", z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.15.

W najbliższy piątek (19 lutego 2021 r.) o godz. 15.30 odbędzie się w naszej Katedrze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka. Głównym przesłaniem modlitwy będzie zadośćuczynienie i przebłaganie Pana Boga za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Serdecznie zapraszamy do udziału duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych.

W najbliższy piątek o godzinie 17.00 będzie również w Katedrze wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy nasze, naszego narodu i całego świata, które bardzo obrażają Boga. Z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty. W tej intencji o 18.00 będzie Msza św.

 1. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe                w naszej Parafii.
 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do zwiedzania Muzeum Sakralnego na Wikarówce, szczególnie wystawy czasowej, której tematem jest opłatek w tradycji polskiej. Wstęp jest bezpłatny i będzie w godzinach od 11.00 do 14.00. Będzie można składać dobrowolne ofiary do puszki na ochronę zabytków w naszej Parafii.
 1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli". Cena 6 zł.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

† Bogumiła Wieczerzańska, ul. Przemysłowa

† Maria Gwiazdowska, ul. Oboźna

† Arkadiusz Hubala, Mokre

† Rozalia Milczuk, ul. Emilii Plater

† Ryszard Andruszek, ul. Peowiaków

† Stanisław Wichrowski, ul. Peowiaków

† Janina Żrubek, ul. Kilińskiego

† Jan Teterycz, ul. Podgroble

10 lutego zmarła też nasza parafianka Maria Gmyz, która wiele lat pełniła wiele funkcji kierowniczych w Radzie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Była też zaangażowana: w dzieło utworzenia Katolickich Szkół św. Ojca Pio w Zamościu, organizację Tygodni Kultury Chrześcijańskiej, Marszów na rzecz Życia                          i Rodziny; była autorką projektu Ołtarza Papieskiego dla Jana Pawła II przy kościele MB Królowej Polski w 1999 roku; była też członkiem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Inteligencji oraz należała do Komisji Artystyczno-Budowlanej przy Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Mariusza Leszczyńskiego w Katedrze będzie w poniedziałek (15 lutego 2021 r.) o godz. 11.00.

Msza św. pogrzebowa – w poniedziałek (15 lutego 2021 r.) o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Hostynnem. Na Mszy św. żałobnej i pogrzebowej będzie trumna z ciałem                  śp. Marii Gmyz.