V Niedziela Wielkiego Postu 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

V Wielkiego Postu – 21 III 2021r.

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na prace remontowe w naszej Parafii w wysokości 5784,39zł. Na ten cel złożono ostatnio również ofiary indywidualne: 10zł, 20zł, 30zł, 4x50, 70zł, 3x100zł, 2x200zł oraz 500zł. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR nr 16 – 110zł, KŻR nr 18 – 100zł oraz ofiara bezimienna – 300zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można też składać do puszki obok krzyża przy balustradzie.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 10.30 – spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a po Mszy św. o 12.00 – spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszki na Katolickie Radio Zamość.
 1. Jutro rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla naszej Parafii i Parafii Ojców Franciszkanów, które będzie głosił ks. dr Sylwester Zwolak – dyrektor Katolickiego Radia Zamość. Program rekolekcji każdego dnia:  

7.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych w Mokrem

10.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży

18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Program rekolekcji na tablicy z ogłoszeniami. Spowiedź w środę – pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

 1. We wtorek Mszy św. o godz.: 18.00 będzie przewodniczył ks. Bp Marian Rojek. Będziemy się modlić o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego z okazji jego setnej rocznicy urodzin.
 2. W czwartek (25 marca) – Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie oraz Dzień Świętości Życia. Od 19 do 25 marca trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. 25 marca na Mszy św. o 18.00 będzie można w Katedrze złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie matki, ale które jest zagrożone aborcją. Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji rozpoczyna się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i trwa do świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego można pobrać formularze Duchowej Adopcji. Bardzo zachęcamy do modlitwy w obronie życia.
 3. W piątek (26 marca) o godzinie 15.30 będzie w Katedrze Droga Krzyżowa prowadzona przez ruchy i stowarzyszenia katolickie naszej diecezji. O 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży. W sobotę o 16.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a w niedzielę o 17.15 – Gorzkie Żale.
 4. W przyszłą niedzielę (28 marca) Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św., na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, będą błogosławione palmy.
 5. Tradycyjnie przed świętami nasza Parafia przygotowuje paczki dla ubogich. Produkty żywnościowe oraz chemię gospodarczą prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
 6. W zakrystii i kancelarii są również przyjmowane zgłoszenia chorych, którzy chcą wyspowiadać się i przyjąć komunię świętą w swoich domach przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą tych chorych w środę przed świętami.
 7. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Stanisław Pastuszak, ul. Orzeszkowej

† Ryszard Burlicki, ul. Ciepła

† Emilia Romańczuk, ul. Millera

† Jan Cybulski, ul. Oboźna