Niedziela Palmowa 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

VI Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa) – 27 III 2021 r.

  1. Składamy Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR nr 18 – 100zł, KŻR Mokre – 200zł, KŻR nr 1 – 150zł, KŻR nr 21 – 100zł oraz ofiary na remont: 2x50zł, 3x100zł.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Znowu będziemy przeżywać ten najważniejszy tydzień w roku w warunkach epidemii, kiedy życie i zdrowie wielu z nas jest zagrożone. Zgodnie z apelem Pasterza Diecezji przestrzegając prawa państwowego, staramy się tak zorganizować nabożeństwa oraz liturgię, aby jak najlepiej przeżyć te święta. Od dzisiaj jest włączone nagłośnienie na zewnątrz Katedry, a błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę, niezależnie od pogody, będzie tylko na zewnątrz. Liturgia z Katedry jest też cały czas transmitowana przez internet.
  1. Przed nami:

WIELKI CZWARTEK – w Katedrze o godz. 10.00 – Msza Krzyżma, a o godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja rozpocznie się Godziną świętą i będzie trwała do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – tego dnia obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy (trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta). W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. O godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja prowadzona przez różne grupy duszpasterskie będzie do godz. 24.00.

WIELKA SOBOTA – od godz. 8.00 do godz. 14.00 (co godzinę) będzie błogosławieństwo pokarmów na zewnątrz Katedry, w Mokrem – o 9.00. Spowiedź w Katedrze będzie od 8.00 do 14.00. Podczas poświęcenia pokarmów będzie można złożyć ofiary na utrzymanie Katedry. Od godz. 8.00 do 14.00, można składać dary żywnościowe do specjalnie przygotowanych pojemników, które zostaną przekazane ubogim rodzinom z naszej Parafii. Prosimy, aby osoby, które chcą otrzymać dary, zgłaszały się w salkach przy kancelarii od. godz. 10.00. Dziękujemy już teraz wszystkim, którzy przygotowali dary. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków wspólnot z naszej Parafii w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na jutrznię z Pasterzem Diecezji na godzinę 9.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwę przy Grobie Pańskim.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ to najważniejsza liturgia w roku, rozpocznie się po zachodzie słońca o godz. 20.00 liturgią światła, sprawowaną przed Katedrą. Prosimy o przyniesienie świec, które będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00. Prosimy poszczególne grupy o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów. Po procesji kolejne Msze św. – o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w Mokrem Eucharystia o 12.00. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę wielkanocną – 11 kwietnia.

  1. W Wielką Środę (31 marca) od rana kapłani będą odwiedzać chorych z Komunia św. zgłoszenia są przyjmowane do końca dnia dzisiejszego. W Wielką Środę kapłani odwiedzą też chorych, którzy przyjmują Komunię św. w pierwsze piątki miesiąca, ponieważ w pierwszy piątek miesiąca kwietnia wypada Wielki Piątek. Jeśli ktoś z powodu epidemii w tym miesiącu rezygnuje z odwiedzin kapłana, prosimy zgłosić to telefonicznie.
  2. Dzisiaj po Mszy św. można jeszcze nabyć w zakrystii baranki wielkanocne w cenie 5 zł, rozprowadzane przez CARITAS.
  3. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  4. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Edward Choduń, ul. Kilińskiego

† Andrzej Klech, ul. Orzeszkowej

† Halina Malinowska, ul. Peowiaków

† Elżbieta Skowera, ul. Kilińskiego

† Cecylia Lackowska, ul. Peowiaków