XIV Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XIV niedziela zwykła – 4 lipca 2021 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Bardzo dziękujemy Rektorowi Seminarium ks. Jarosławowi Przytule za głoszone dzisiaj słowo Boże.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę do puszek na renowację zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w wysokości: 361,35zł.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu prowadzi zbiórkę do puszek w ramach Kampanii Kilometry Dobra. Zbiórka prowadzona jest na dofinansowanie adaptacji i remontów budynku Stowarzyszenia przy ul. Orlicz-Dreszera 10, do którego zostanie przeniesiony Warsztat Terapii Zajęciowej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w naszej Parafii. Złożono ostatnio na ten cel ofiary indywidualne: 2x50 zł, 100 zł, 200 zł oraz 100zł od KŻR nr 4 i 100 od KŻR nr 14. Bóg zapłać.
  4. Nasza Parafia organizuje w dniach 15-16 lipca pieszą pielgrzymkę rodzin na odpust do Tomaszowa Lubelskiego. Wyjście z Katedry 15 lipca o 7.00 rano. Trasa pierwszego dnia kończy się około godz.: 18.00 w Majdanie Małym, gdzie będzie czekał autobus na pielgrzymów, który przywiezie ich na noc do Zamościa. 16 lipca o godzinie 6.00 rano autobus spod Katedry zabierze pielgrzymów do Majdanu Małego, gdzie rozpocznie się pielgrzymowanie w stronę Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim na Mszę św. o godzinie 12.00. Po Eucharystii autobus przywiezie pielgrzymów do Zamościa. Koszt udziału w pielgrzymce 50 zł od osoby, współmałżonek – 40 zł, a dzieci – uczestniczą bez opłat. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii i zakrystii do dnia 12 lipca. Serdecznie zapraszamy.
  5. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  6. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
  7. † Adam Wodyk, ul. Kilińskiego † Anna Białła, ul. Piłsudskiego