XV Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XV niedziela zwykła – 11 lipca 2021 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji w wysokości 6797,00 zł.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszej Parafii. Złożono ostatnio na ten cel ofiary indywidualne: 3x50 zł, 3x100 zł, 200 zł oraz 300zł. Bóg zapłać za każdą złotówkę. Dzięki tym ofiarom jest możliwe wykonanie prac w budynkach, w których są: kancelaria, sale duszpasterskie oraz mieszkania dla księży. Zostały już wymienione okna, oba obiekty są ocieplane, są wymieniane instalacje CO, sanitarna i elektryczna, wkrótce będą zainstalowane panele fotowoltaiczne. Wykonanie tych prac jest też możliwe dzięki realizacji zadania Termomodernizacja budynków zespołu katedralnego w Zamościu, które jest współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Termomodernizacja pozwoli znacznie oszczędzać energię.  
  1. Nasza Parafia organizuje w dniach 15-16 lipca pieszą pielgrzymkę rodzin na odpust do Tomaszowa Lubelskiego. Wyjście z Katedry 15 lipca o 7.00 rano. Trasa pierwszego dnia kończy się około godz.: 18.00 w Majdanie Małym, gdzie będzie czekał autobus na pielgrzymów, który przywiezie ich na noc do Zamościa. 16 lipca o godzinie 7.00 rano autobus spod Katedry zabierze pielgrzymów do Majdanu Małego, gdzie rozpocznie się pielgrzymowanie w stronę Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim na Mszę św. o godzinie 12.00. Po Eucharystii autobus przywiezie pielgrzymów do Zamościa. Koszt udziału w pielgrzymce 50 zł od osoby, współmałżonek – 40 zł, a dzieci – uczestniczą bez opłat. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii i zakrystii do dnia 12 lipca. Serdecznie zapraszamy.
  2. Zachęcamy też do udziału w Zamojskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 2 sierpnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja.
  3. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 będzie w Katedrze wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy nasze, naszego narodu i całego świata, które bardzo obrażają Boga, z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty. W tej intencji o 18.00 będzie Msza św.
  4. W dniach 17-19 sierpnia 2021 roku po raz jedenasty odbędzie się Exodus Młodych. Wtym roku zapraszamy młodzież do  Górecka Kościelnego. Gośćmi spotkania będą między innymi:  Bp Marian Rojek, ks. Krzysztof Porosło, ks. Marcin Przywara, Tomasz Wolny, Michał Koterski, Iga i Konrad Grzybowscy, RapBraders, NiemaGotu, Gospel Rain. Wszelkie informacje dotyczące Exodusu Młodych, szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl.
  5. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  6. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana † Barbara Sikora, ul Kamienna.