XVI Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

XVI niedziela zwykła – 18 lipca 2020 r.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace remontowa w naszej Parafii                w wysokości: 6 874,76 zł oraz za ofiary indywidualne: 300zł, 200zł, 100zł oraz 50zł.
  2. Zachęcamy do udziału w Zamojskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja. Do dnia 28 lipca można też zapisać się do grupy duchowej. Deklaracje są do odebrania w zakrystii lub kancelarii.
  1. W pieszej pielgrzymce w dniach 15-16 lipca na odpust do Tomaszowa Lubelskiego uczestniczyło 27 osób wraz z księdzem Proboszczem. Dziękujemy wszystkim pątnikom za ich trud i modlitwę.
  2. W następną niedzielę (25 lipca) święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjne poświęcenie pojazdów na ulicach przy naszej Katedrze. Będziemy wtedy też zbierali ofiary w ramach ogólnopolskiej akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za                      1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Po każdej Mszy św. będzie też można złożyć ofiary do puszek na ten cel.
  3. Od 1 kwietnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 września br. Obowiązkiem spisowym objęci zostali wszyscy mieszkańcy Polski (Polacy i cudzoziemcy), którzy na stałe mieszkają lub przebywają czasowo na terenie Polski, jak również Polacy przebywający czasowo za granicą. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie spis.gov.pl już od pierwszego dnia spisu. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie skontaktuje się rachmistrz, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Więcej informacji o spisie – w gablocie z ogłoszeniami.
  4. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
  5. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Ryszard Pyś, ul. Kilińskiego

† Władysław Romanowicz, ul. Piłsudskiego

† Janina Jachymczyk, ul. Piłsudskiego

† Tomasz Burcon, ul. Peowiaków