XXVIII Niedziela Zwykła 2021

O   G   Ł  O   S   Z   E   N   I   A

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 X 2021 r.

Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszej Parafii. W ostatnim czasie złożono na ten cel ofiary indywidualne: 4x50zł, 3x100zł, 300zł oraz 230zł od KŻR 19. W ubiegłą niedzielę zebrano ofiary do puszek: na CARITA – 590,00 zł i dla hospicjum w Łabuńkach – 656,57zł. Bóg zapłać. Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i kwestującym.

W październiku w naszej Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.15, (również w najbliższą sobotę).

Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, o 16.00 – spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sali duszpasterskiej, również o 16.00 w sali obok kancelarii – spotkanie z małżeństwami, które chcą bliżej poznać wspólnotę dla małżeństw Domowy Kościół.

W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkania oazowe w salach duszpasterskich. Zapraszamy dzieci i młodzież. Chłopców zachęcamy do służby liturgicznej ołtarza, prosimy rodziców o motywowanie swoich dzieci do tego, aby dołączyli do grona ministrantów. W tym tygodniu odbędą się spotkania w sali duszpasterskiej: w środę po Mszy św. wieczornej – Kręgu Biblijnego, w piątek o 19.00 – Przyjaciół Oblubieńca, a w sobotę o 16.30 – Akcji Katolickiej. W piątek o godzinie 17.00 będzie w Katedrze wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji przebłagalnej za grzechy nasze, naszego narodu i całego świata, które bardzo obrażają Boga, z prośbą o miłosierdzie oraz łaskę nawrócenia i pokuty. W tej intencji o 18.00 będzie Msza św.

W następną niedzielę (17 października) Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie Zamojskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Po Eucharystii będzie koncert zespołów wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim – cena 6 zł. Można już też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2021– cena również 6 zł.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana      † Jadwiga Królikowska, ul. Peowiaków