Uroczystość Chrystusa Króla 2021

O   G   Ł O   S   Z   E   N   I   A

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21 XI 2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przez cały listopad w Katedrze o godz. 17.15 jest modlitwa różańcowa w intencji zmarłych poleconych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada o 11.00 Msza św. – za zmarłych na cmentarzu parafialnym.
  1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Rekolekcje w naszej Parafii będą w dniach 9-11 grudnia. Będzie je głosił ks. dr Jerzy Smoleń, doświadczony duszpasterz i ceniony psycholog, wykładowca akademicki.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w wysokości: 5 564,00 zł. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na prace remontowe w naszej Parafii. Dzięki Bogu, pomocy wielu życzliwych ludzi i ofiarności naszych parafian oraz wszystkich, którzy uczęszczają do Katedry, prace powoli dobiegają końca. W budynkach, gdzie są: kancelaria, sale duszpasterskie, kuchnia i mieszkania dla księży zostały wymienione okna i drzwi, instalacje CO, elektryczna i sanitarna; została zainstalowana fotowoltaika, a budynki zostały ocieplone. Wkrótce będzie udostępniona toaleta przy sklepie z dewocjonaliami. Wdzięczność wobec wszystkich jest tym większa, że przeżywamy czas epidemii; szczęśliwie wspólnie udaje się nam pokonywać różne trudności z tym związane.
  1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. jest poświęcenie opłatków. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności opłatki będą roznosić w tym tygodniu w całej Parafii osoby z pisemnym upoważnieniem Proboszcza. Chociaż dzisiaj opłatek można nabyć w wielu miejscach, to serdecznie zachęcamy, aby przyjąć poświęcony opłatek z Parafii; jest to znak przynależności do naszej wspólnoty. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków są przeznaczone na prace remontowe w Parafii. Już dzisiaj dziękujemy licznym naszym parafianom za pomoc w roznoszeniu opłatków i wszystkim za złożone ofiary.
  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady duszpastersko-ekonomicznej oraz liderów wspólnot religijnych, a we wtorek o 19.00 – spotkanie Rycerzy Kolumba. W środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego w sali duszpasterskiej.
  1. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer Niedzieli – cena 6 zł. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2022 – cena również 6 zł.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:          † Jan Oryszczak, ul. Peowiaków

† Apolinary Przytomski, ul. Ciepła