Niedziela Świętej Rodziny 2021

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

Niedziela Świętej Rodziny – 26 XII 2021 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na kapłański fundusz zdrowotny.
  2. W tym roku podobnie jak w ubiegłym (z powodu epidemii) nie będzie w naszej Parafii tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W styczniu o godz. 18:00 w Katedrze sprawowane będą Msze św. w intencji mieszkańców wybranych ulic. Porządek Mszy św. podamy w niedzielę 2 stycznia. Rodziny, które chcą, aby kapłan odwiedził je w ich domach, prosimy, aby zgłaszały się do 31 grudnia.
  1. W piątek, w ostatnim dniu roku, będziemy dziękowali Bogu za mijający rok. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie kończącej rok. Podczas Eucharystii o godzinie 18:00 – krótkie sprawozdanie z prac wykonanych w roku 2021 w naszej Parafii, a potem wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa dziękczynno-błagalna.
  2. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego dnia w piątek, 31 grudnia 2021 r. wszystkim diecezjanom oraz gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.Korzystający z dyspensy powinni tego dnia pomodlić się w intencji papieża Franciszka, a także podjąć, zgodnie z własnym wyborem, formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.
  3. W sobotę Nowy Rok: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela, Patronki naszej Diecezji. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W Mokrem Msza św. o 8:00. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. O 18:00 – Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi, po niej adoracja, modlitwa różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej i Apel Jasnogórski. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. W zakrystii można nabyć kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2022 (cena 6zł), a przy wyjściach Katedry świąteczny numer NIEDZIELI z kieszonkowym modlitewnikiem – cena tego numeru 10 zł.
  5. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Leopold Bulak

† Barbara Zbyryt

† Ewa Klimek

† Anna Wawryszko

† Ludwika Szymańska

† Diana Litwińczuk

Zmarł nasz chórzysta oraz emerytowany nauczyciel matematyki I LO w Zamościu Julian Małkowicz. Msza św. pogrzebowa będzie w poniedziałek o godzinie 12:00 w kościele na Karolówce.