II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim 2022

 O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2 I 2022 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy św. o 12.00 – wymiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.
  2. W środę o 16:30 odbędzie się w sali legionowej spotkanie członków wspierających Legionu Maryi, a w najbliższą niedzielę o 15:00 przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – spotkanie świąteczne Straży Honorowej NSPJ. Na spotkanie to zapraszamy też osoby, które chcą bliżej poznać tę wspólnotę.
  1. W czwartek (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to tzw. święto nakazane, czyli wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Tradycyjnie ulicami Zamościa 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Ojców Franciszkanów o godz.: 30. Szczegółowa trasa Orszaku jest podana na plakacie. Organizatorzy proszą, aby nie parkować na trasie Orszaku.
  2. Okres Bożego Narodzenie to w Polsce czas wizyty duszpasterskiej. Kapłani odwiedzają nasze domy i modlą się o błogosławieństwo Boże na cały kolejny rok. Z powodu pandemii w tym roku w naszej Parafii wizyta duszpasterska odbędzie się w podobnej formie jak w ubiegłym. W styczniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w Katedrze będą sprawowane Msze św. w intencji mieszkańców wybranych ulic. Po każdej Mszy św. można będzie pobrać w Katedrze specjalną modlitwę do odmówienia w domu oraz wodę święconą do samodzielnego poświęcenia mieszkania (prosimy zabrać ze sobą własne naczynia na wodę świeconą). W tym tygodniu zapraszamy na wspólną modlitwę mieszkańców miejscowości i ulic:

w poniedziałek

Ciepła 6, Sadowa 4, Piłsudskiego 13, Orzeszkowej 3,5 i 15

we wtorek

Piłsudskiego 10, 10D i 19

w środę

Kamienna 7 i 13, Kilińskiego 9, Redutowa 2 i 4

w piątek

Hubale

w sobotę

Mokre, Peowiaków 2, 8, 10, 32, 40A, 42, 50, 52, 66

W tych dniach kapłani będą też odwiedzać rodziny z podanych miejscowości i ulic, które wyraziły taką prośbę, każdego dnia od 15:30, w piątek od 14:00, a w sobotę od 9:00. Jak kapłani będą odwiedzać podane miejscowości i ulice, można jeszcze zaprosić księdza do swego mieszkania, aby je pobłogosławił.

  1. W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania.

I piątek miesiąca – księża, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, udadzą się do chorych w umówionych godzinach – zachęcamy aby przygotować wodę święconą na błogosławieństwo domu na nowy rok, o godz. 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17.30 (jak codziennie) – różaniec.

  1. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w naszej Parafii. Planujemy w obecnym roku dokonać drobnych napraw i konserwacji ogrodzenia wokół Katedry, oczyszczenia dachówek na dachu po północnej stronie Katedry oraz pomalować kaplicę Matki Bożej Odwachowskiej. Jeśli uda się pozyskać fundusze zewnętrze odnowimy żyrandole w Katedrze.  
  2. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" cena 8 zł. W zakrystii – kalendarze KRZ na rok 2022 w cenie 6 zł.
  3. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Krystyna Semczuk z ul. Piłsudskiego

† Jan Krzywonos z ul. Akademickiej

† Anna Psztyć z ul. Peowiaków

W ostatni czwartek zmarł Bolesław Prus ojciec pani Marii pracującej na kuchni na plebanii w naszej Parafii. Msza św. pogrzebowa będzie jutro o 12:30 w Sanktuarium w Krasnobrodzie.